Έχει πρόβλημα και φαίνεται

Είναι μια ομάδα που δεν αποτελεί φόβητρο για την ΑΕΚ και δείχνει ότι διανύει μια άσχημη περίοδο. Η Ζυρίχη σε έξι αγωνιστικές μάζεψε οκτώ βαθμούς, ενώ τους τελευταίους τέσσερις αγώνες πέτυχε μόλις ένα γκολ!

Από την άλλη η ΑΕΚ δείχνει να είναι απόλυτα έτοιμη για τη νέα πρόκληση των ομίλων και στις 20 Σεπτεμβρίου έχει μια μεγάλη ευκαιρία να πετύχει τη 2η της νίκη σε φάση ομίλων. Η ομάδα του Ιραόλα θα βρει απέναντι της μια ομάδα που δείχνει ότι βρίσκεται σε κακή περίοδο και καλείται να το εκμεταλλευτεί.

Σε έξι αγωνιστικές πέτυχε δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και δυο ήττες, σε συντελεστή τερμάτων 5-7. Αυτή την στιγμή η Ζυρίχη βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας και στο -8 από την κορυφή. Η Ζυρίχη έχει προβλήματα. Αυτό φαίνεται και είναι κάτι που ο Ιραόλα και οι παίκτες του πρέπει να εκμεταλλευτούν για να μπουν με τον καλύτερο τρόπο στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.