Κουτίνιο και Νειμάρ χτύπησαν στις καθυστερήσεις!

Δύο γκολ στις καθυστερήσεις, από τον Φιλίπε Κουτίνιο στο 91΄ και τον Νεϊμάρ στο 97΄, λύτρωσαν τη Βραζιλία στην Αγία Πετρούπολη. Η «σελεσάο», που και πάλι δεν ικανοποίησε με την απόδοσή της, επικράτησε 2-0 της Κόστα Ρίκα στο πλαίσιο του 5ου ομίλου, πανηγύρισε το πρώτο της «τρίποντο» στο Μουντιάλ της Ρωσίας και κρατάει στα χέρια της την πρόκριση στους «16», ενώ η δεύτερη ήττα σηματοδοτεί τον αποκλεισμό της ομάδας του Κέιλορ Νάβας από τη συνέχεια της διοργάνωσης.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Τέλος του αγώνα. Δύσκολη νίκη για την Βραζιλία στις καθυστερήσεις

97' 2-0 για την Βραζιλία με σκόρερ τον Νειμάρ

94' Μεγάλη ευκαιρία για την Βραζιλία με τον Φιρμίνο να αστοχεί από κοντά

91' ΓΚΟΛ 1-0 για την Βραζιλία με σκόρερ τον Κουτίνιο

6 λεπτά καθυστερήσεις

-86' Σουτ του Κουτίνιο, εύκολα ο Νάβας

-83' Δυσκολεύεται η Βραζιλία

-77' Ο διαιτητής του αγώνα αλλάζει απόφαση. Το VAR παίρνει πίσω πέναλτι της Βραζιλίας μετά από πτώση του Νειμάρ

-72' Πλασέ του Νειμάρ, λίγο έξω

-Ακόμα 20 λεπτά για τη λήξη του αγώνα και η Βραζιλία πιέζει για το γκολ

-63' Σουτ του Νειμάρ, εύκολα ο Νάβας

-57' Σουτ του Κουτίνιο, εύκολα ο Νάβας. Πιέζει η Βραζιλία

-56' Κοντινό σουτ του Νειμάρ και μεγάλη απόκρουση από τον Νάβας

-49' Διπλή μεγάλη ευκαιρία για την Βραζιλία. Ο Ζεσούςμε κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στη συνέχεια το σουτ του Κουτίνιο έφυγε κόρνερ

-Έναρξη β' ημιχρόνου

-Λήξη ημιχρόνου.0-0

-40' Έχει την κατοχή, αλλά δεν μπορεί η Βραζιλία

-34' Άστοχο σουτ του Γουίλιαν

-29' Καλό σουτ του Μαρσέλο, λίγο έξω. Ανεβάζει στροφές η Βραζιλία

-27' Σωστά ακυρώνεται γκολ του Ζεσούς

-25' Δυσκολεύεται η Βραζιλία

-15 λεπτά και η Βραζιλία δεν έχει βάλει πίεση στην άμυνα της Κόστα Ρίκα

-13' Ευκαιρία για την Κόστα Ρίκα με το κοντινό σουτ ου Μπόργκες να φεύγει λίγο έξω