Ονειρεμένο ντεμπούτο Γουίλιαμς με γκολ στο 95’ και νίκη για την Ουαλία (vid)

Απίθανο (εντός έδρας) ντεμπούτο με το εθνόσημο πραγματοποίησε ο Νέκο Γουίλιαμς της Λίβερπουλ, σημειώνοντας το «χρυσό» νικητήριο γκολ της Ουαλίας απέναντι στη Βουλγαρία (1-0) και μάλιστα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων!

Πρώτη συμμετοχή σε εντός έδρας παιχνίδι, πρώτο γκολ και το πιο έντονο συναίσθημα του να δίνεις στη χώρα σου τη νίκη και τους τρεις βαθμούς στο τελευταίο λεπτό του αγώνα. Ο Νέκο Γουίλιαμς τα έζησε όλα στο ίδιο απόγευμα και ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής της Ουαλίας στην επικράτηση κόντρα στη Βουλγαρία με 1-0.

Ο 19χρονος δεξιός μπακ της Λίβερπουλ, ο οποίος πριν από μερικές εβδομάδες ανανέωσε το συμβόλαιό του στους πρωταθλητές Αγγλίας, έκανε εντός έδρας ντεμπούτο στην ομάδα του Ράιαν Γκιγκς και ήταν εκείνος που «λύτρωσε» την Ουαλία στο 90+5' και την οδήγησε στο 2/2 στον όμιλό της, μετά τη νίκη επί της Φινλανδίας στην πρεμιέρα.

Ο Γκάρεθ Μπέιλ αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο για δεύτερο σερί παιχνίδι κι αρχίζει να βρίσκει αγωνιστικό ρυθμό μετά από μήνες παραγκωνισμού στη Ρεάλ Μαδρίτης.

Την ίδια ώρα, για τη Δ' Κατηγορία, τα Νησιά Φερόε επικράτησαν της Ανδόρας με 1-0 (31' Όλσεν) κι έκαναν το 2/2 στον όμιλό τους, παίρνοντας για πρώτη φορά διαδοχικές νίκες σε επίσημα παιχνίδια μετά από 23 ολόκληρα χρόνια!