Νίκησε η Αρμενία, ισπαλία για Γεωργία και Β. Μακεδονία

Την πρώτη της νίκη στο Nations League πέτυχε η Αρμένια που επικράτησε με σκορ 2-0 της Εσθονίας, ενώ στο άλλο ματς του ομίλου Γεωργία και Βόρεια Μακεδονία ήρθαν ισόπαλες 1-1.

Αλλαγή ο Κατσαράβα ΓΚΟΛ ο Οκριασβίλι (video)

Γεωργία - Β. Μακεδονία 1-1

Ισόπαλες ήρθαν Γεωργία και Βόρεια Μακεδονία στη δεύτερη αγωνιστική του Nations League με σκορ 1-1 και πλέον μοιράζονται την πρώτη θέση, με 4 βαθμούς η καθεμία, του 2ου ομίλου του league C.

Η Γεωργία άνοιξε το σκορ στο 13΄ λεπτό με εύτσοχη εκτέλεση πέναλτι του Τορνίκε Οκριασβίλι. Ωστόσο, η χαρά των Γεωργιανών δεν κράτησε για πολύ, καθώς στο 33΄ο Στέφαν Ριστόβσκι, από ασίστ του Πάντεφ ισοφάρισε το παιχνίδι σε 1-1, σκόρ που έμεινε μέχρι το σφύριγμα της λήξης, ενώ η Β. Μακεδονία αγωνιζόταν και με 10 παίκτες, χάρη σε απευθείας κόκκινη του Βίσαρ Μούσλιου στο 64ο λεπτό.

Αρμενία - Εσθονία 2-0

Την πρώτη της νικη στο Nations League πήρε η Αρμενία, που επικράτησε με σκορ 2-0 της Εσθονίας και πιάνοντας την τρίτη θέση του ομίλου με 3 βαθμούς, ενώ στη τέταρτη θέση έμειναν οι Εσθονοί χωρίς βαθμό ακόμα.

Το σκορ άνοιξε λίγα λεπτά πριν το ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 43΄ ο Αλεξάντερ Καραπετιάν από ασίστ του Κοριάν. Το δεύτερο ο για τους Αρμένιους σκόραρε ο Ανγκούλο στο 65ο λεπτό.