Μοιρασιά στη ματσάρα Ολλανδία-Γερμανία!

Σε ένα τρομερό παιχνίδι με τέσσερα γκολ, Ολλανδία και Γερμανία έμειναν στο 2-2 και συνεχίζουν χέρι-χέρι στην κορυφή. Χωρίς νικητή και το Ουγγαρία-Βοσνία.

Ματσάρα αλλά χωρίς νικητή. Ολλανδία και Γερμανία ήρθαν ισόπαλες 2-2, σε ένα πολύ καλό από άποψης ρυθμού αγώνα και συνεχίζουν χέρι-χέρι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας από τέσσερις βαθμούς. Από την άλλη, στο 0-0 κόλλησαν Ουγγαρία και Βοσνία

Το ματς

Με… φόρα από τα αποδυτήρια μπήκε η Ολλανδία στο παιχνίδι, με τον Ράιντερς να ανοίγει το σκορ. Η Γερμανία απάντησε λίγο πριν το ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 38ο λεπτό με τον Ουντάβ. Ωστόσο οι Γερμανοί δεν σταμάτησαν εκεί και ο Κίμιχ στο 45+3’ διπλασίασε για τα «πάντσερ» με τον Κίμιχ.

Η ομάδα του Κούμαν μπήκε δυνατά στο δεύτερο μέρος, με τον Ντάμφρις στο 51’ να γράφει το 2-2. Ο ρυθμός στη συνέχεια ήταν πολύ καλός και οι δυο ομάδες είχαν τις στιγμές τους. Από το 60’ και μετά οι δυο προπονητές έκαναν αλλαγές, δοκιμάζοντας φρέσκα πόδια. Η Γερμανία γενικότερα είχε τον έλεγχο του αγώνα και γινόταν πιο απειλητική από ό, τι η Ολλανδία το τελευταίο μισάωρο.

Οι γηπεδούχοι προσπαθούσαν να βρουν χώρους στα αντίπαλα καρέ, αλλά δεν ήταν τόσο εύκολο και τα χαλούσαν στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου. Η Γερμανία από την άλλη, πίεζε με νύχια και με δόντια για να σκοράρει κάποιο γκολ, δημιουργώντας συνεχώς προβλήματα στην αντίπαλη άμυνα.
Τα λεπτά περνούσαν με τους Γερμανούς να είναι ανώτεροι και να φτιάχνουν συνεχώς ευκαιρίες για γκολ, αλλά τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε του αγώνα.

Στο άλλο ματς του ομίλου, Ουγγαρία και Βοσνία/Ερζεγοβίνη «κόλλησαν» στο 0-0, με τις δυο ομάδες να έχουν από έναν βαθμό.
Οι Ούγγροι ήταν εκείνοι που απειλούσαν κατά τη διάρκεια του αγώνα, ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο είχαν απέναντί τους τον εκπληκτικό Νίκολα Βασίλι που έκανε τη μια απόκρουση μετά την άλλη. Κάπως έτσι, το 0-0 παρέμεινε μέχρι το φινάλε. Μπήκε ως αλλαγή στο 84' ο Μάρτιν Άνταμ του Asteras AKTOR και λίγο έλειψε να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του με κοντινή κεφαλιά στις καθυστερήσεις.