Πήρε και το Κύπελλο ο ΠΑΟΚ κι έκανε ΝΤΑΜΠΛ! (vid)

Μετά από το πρωτάθλημα, ο Δικέφαλος κατάφερε να πανηγυρίσει και το Κύπελλο Ελλάδος!

Στο πρώτο ημίχρονο δεν παίχθηκε καλό ποδόσφαιρο από τις δύο ομάδες, οι οποίες είχαν ελάχιστες φάσεις μπροστά από τις εστίες των δύο γκολκίπερς. Μπάρκας και Βαρέλα τραυματίστηκαν στη διάρκεια του ματς αλλά κατάφεραν να συνεχίσουν. Στις καθυστερήσεις του πρώτου σαρανταπενταλέπτου, ο Πέλκας βρήκε τον Άκπομ κι εκείνος πέτυχε με ωραίο σουτ το 1-0 για την ομάδα της Θεσσαλονίκης!

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες μπήκαν με περισσότερη διάθεση και ο ρυθμός ήταν καλύτερος. Η ΑΕΚ κέρδισε μέτρα πιέζοντας για την ισοφάριση, ενώ και ο ΠΑΟΚ ήταν επικίνδυνος με αντεπιθέσεις. Το σύνολο του Μανόλο Χιμένεθ ανέβασε πολύ την απόδοσή του, προσπάθησε να απειλήσει την εστία του Πασχαλάκη, όμως ο Έλληνας τερματοφύλακας κράτησε το μηδέν και ο Δικέφαλος πήρε το κύπελλο με 1-0!