Μαρτίνς: «Δεν αφήσαμε περιθώριο στον Παναθηναϊκό»

Μετά το τέλος του αγώνα με τον Παναθηναϊκό και την επιβλητική νίκη της ομάδας του με 3-0, ο προπονητής του Ολυμπιακού Πέδρο Μαρτίνς δήλωσε:

«Ξεκινήσαμε πάρα πολύ δυνατά και δεν αφήσαμε περιθώριο στον αντίπαλό μας. Θεωρώ ότι στο πρώτο ημίχρονο ο καλύτερος παίκτης του γηπέδου ήταν ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού. Στο β΄ ημίχρονο δεν είχαμε αντίστοιχη ένταση.

Ήμασταν όμως καλύτεροι, είχαμε ποιότητα και καθαρίσαμε το παιχνίδι πολύ γρήγορα. Γενικά στα play off είμαστε πολύ αποτελεσματικοί, τα γκολ έρχονται νωρίς. Το πιο σημαντικό είναι ότι μπαίνουμε πολύ δυνατά, επιδιώκουμε να κυριαρχούμε και συνεχίζουμε έως το τέλος, ενώ παρουσιάζουμε και ωραίο θέαμα.

Είμαι ευχαριστημένος από την απόδοσή του Φορτούνη και του Λοβέρα. Ο ημιτελικός με τον ΠΑΟΚ θα είναι εντελώς διαφορετικό παιχνίδι. Κατ΄ αρχάς, ο ΠΑΟΚ προηγείται. Μπορεί το σκορ του πρώτου αγώνα (3-2) να μην είναι τόσο κακό, αφού έχουμε πετύχει δύο εκτός έδρας γκολ, όμως δεν παύει να είναι ένα πολύ δύσκολο ματς.»