Τεσσάρα από την Μπάγερν οι Νέοι της ΑΕΚ

Την τρίτη της ήττα σε ισάριθμους αγώνες γνώρισε η ομάδα Νέων της ΑΕΚ στο UEFA Youth League καθώς ηττήθηκε με 0-4 από την Μπάγερν Μονάχου στο γήπεδο της Ριζούπολης.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά ισορροπημένο ανάμεσα στις δυο ομάδες με την Μπάγερν να ανοίγει το σκορ στην μοναδική κακή της φάση και συγκεκριμένα στο 42' όταν ο Τσίρκζεε με εκτέλεση φάουλ έκανε το 0-1.

Στην επανάληψη το γήπεδο κατηφόρισε προς την μεριά της εστίας της ΑΕΚ με τους φιλοξενούμενους να κάνουν ό,τι θέλουν και να βάζουν εύκολα άλλα τρία γκολ.

Στο 55', έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Τάφας προσπάθησε να διώξει με γροθιές, η μπάλα στρώθηκε στον Ζίλα και αυτός με το δεξί έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Ένα λεπτό αργότερα, ο Σαμπάνι έκανε το σουτ με το αριστερό μέσα από την περιοχή για να γίνει το 3-0.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 81' όταν ο Γιόχανσον έβγαλε την κάθετη για τον Άντερσον, αυτός πέρασε και τον τερματοφύλακα της ΑΕΚ και πλάσαρε για το 0-4.