ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ο ΠΑΟΚ 34 χρόνια μετά!

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης μέσα σε πανηγυρικό κλίμα κέρδισε με 5-0 τον Λεβαδειακό στην κατάμεστη Τούμπα και κατέκτησε και μαθηματικά το πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ!

Ο Δικέφαλος πήρε τον τίτλο μετά από 34 ολόκληρα χρόνια!

Τα γκολ στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης πέτυχαν ο Σακχόφ στο 3ο λεπτό και ο Μπίσεσβαρ στο 8ο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ σκόραρε στο 53' με τον Βαρέλα, στο 60' με τον Σακχόφ (δεύτερο προσωπικό του τέρμα) και στο 81' με τον Σβιντέρσκι.

Στο 90' μπήκε και ο τραυματίας αρχηγός Βιεϊρίνια ως αλλαγή αντί του Πέλκα για να αποθεωθεί!

Φίλοι της ομάδας παρακολουθούσαν το παιχνίδι σε γιγαντο-οθόνη στον Λευκό Πύργο, ενώ και όσοι βρίσκονταν στο γήπεδο της Τούμπας θα κατευθυνθούν αργότερα προς το κέντρο της πόλης για να γιορτάσουν τον τίτλο!