Έμειναν στο «Χ» Άρης και ΟΦΗ

Ούτε το δεύτερο χρονικά παιχνίδι της φετινής Super League ανέδειξε νικητή, καθώς Άρης και ΟΦΗ αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1 στο "Κλεάνθης Βικελίδης".

Η ομάδα της Κρήτης, αφού γλίτωσε στη φάση του 11', με τον Νίκο Μαρτίνες να σημαδεύει το δοκάρι, κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Ο Κοροβέσης έκανε τη σέντρα από τα αριστερά και με σουτ ο Μιγκέλ Μεγιάδο νίκησε τον Έμαν για το 0-1 στο 18'!

Δεύτερο δοκάρι για τον Άρη στο 51', αυτή τη φορά από... στραβοκλωτσιά του Ιντέγε, αλλά και χαμένο πέναλτι -άσχημα εκτελεσμένο- από τον Ντιγκινί έξι λεπτά αργότερα, μαζί με αρκετές ακόμη χαμένες ευκαιρίες για τους "κίτρινους" συνέθεταν το σκηνικό του δευτέρου ημιχρόνου. Μέχρι το 69', που ήρθε η ισοφάριση από το σουτ του Λούκας Σάσα, έπειτα από ενέργεια του Φετφατζίδη! Τίποτα δεν άλλαξε ως το φινάλε, παρά τις εκατέρωθεν ευκαιρίες, με τις δυο ομάδες να παίρνουν από έναν βαθμό στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος.