Άρης-ΑΕΛ: Τρελή ανατροπή από 2-0 σε 2-3 με Ουάρντα!

Μεγάλες συγκινήσεις πρόσφερε το παιχνίδι μεταξύ Άρη Θεσσαλονίκης και ΑΕ Λάρισας!

Βέλεζ στο 11’ και Μπρούνο Γκάμα στο 12’ έδωσαν προβάδισμα δύο τερμάτων στον Άρη, σε ένα ματς που έμοιαζε εύκολο μετά το 2-0. Ωστόσο η ΑΕΛ επέστρεψε και κατάφερε να φτάσει στην ολική ανατροπή και στο 2-3!

Τα γκολ των Λαρισαίων πέτυχαν οι Νούνιτς (20’ και 33’) και Ουάρντα (74’), με τον τελευταίο να είναι δανεικός από τον ΠΑΟΚ στην ΑΕΛ. Ο Αιγύπτιος επιθετικός καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα είχε ανοίξει... κόντρα με τους οπαδούς των γηπεδούχων, ενώ πανηγύρισε έξαλλα το γκολ της νίκης.

Μάλιστα, στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων δημιουργήθηκε ξανά ένταση, με τον διαιτητή Σκουλά να δίνει πέναλτι για τον Άρη και στη συνέχεια να το μετατρέπει σε φάουλ εκτός περιοχής με την παρέμβαση του VAR!