ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 2-2: Ματσάρα μπροστά σε 45.000 φιλάθλους!

Μετά από ένα συναρπαστικό ματς με 4 γκολ, 1 ακόμη που ήταν ακυρωθέν, πολύ... VAR, μονομαχίες και ένταση, ΑΕΚ και ΠΑΟΚ αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2!

Περίπου 45.000 φίλαθλοι στις κερκίδες, είδαν τον νταμπλούχο Ελλάδας να είναι καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο και να προηγείται δίκαια, αλλά την ΑΕΚ να επιστρέφει στο δεύτερο μέρος και να παίρνει τον βαθμό της ισοπαλίας!

Ο διαιτητής της αναμέτρησης, αφού συμβουλεύτηκε το VAR, ακύρωσε γκολ του Μάνταλου για το 2-2 ως οφσάιντ, με την Ένωση να φτάνει παρόλα αυτά στο συγκεκριμένο σκορ με τέρμα του Ντέλετιτς.

Και τα δύο γκολ της ομάδας της Θεσσαλονίκης τα πέτυχε ο Σφιντέρσκι.

Στην 3η θέση ο ΠΑΟΚ με 11 βαθμούς, στην 5η η ΑΕΚ με 10, πρώτος ο Ολυμπιακός με 13.

Μετά από 666 μέρες στον πάγκο ο Πασχαλάκης!

Οι ενδεκάδες των ομάδων

Η ΕΞΕΛΙΞΗ:

Τέλος αγώνα

90' Εξι λεπτά οι καθυστερήσεις!

88' Μπίσεσβαρ έξω, Μαουρίσιο μέσα για τον ΠΑΟΚ στην επιστροφή του μετά από 7 μήνες

81' Κάρτα στον Ζαμπά για φάουλ στον Λόπες

Μετράει το γκολ κανονικά και 2-2 για την ΑΕΚ

Πάλι VAR

Φέρνει το ματς στα ίσια ο Ντέλετιτς!

78' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ και 2-2!

77' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. ο Ζαμπά μπαίνει στη θέση του Λημνιού

71' Διακοπή για τραυματισμό του Γαλανόπουλου, ο οποίος τελικά θα συνεχίσει

Έχει πάρει τα ηνία στο ματς η ΑΕΚ, 8-8 οι τελικές πλέον

64' Ο Ακπομ στη θέση του Σβιντέρσκι για τον ΠΑΟΚ

ΑΚΥΡΟ ΤΟ ΓΚΟΛ: Ο διαιτητής του ματς, Στέφαν Κλόσνερ, βλέπει το VAR και αποφασίζει πως το γκολ ΔΕΝ μετράει καθώς κρίνει πως ο Μάνταλος είναι οφσάιντ!

Ισοφαρίζει ο Μάνταλος!

63' Γκολ για την ΑΕΚ!

Σέντρα ακριβείας του Λημνιού στον Σφιντέρσκι, ο οποίος με κίνηση και ωραίο τελείωμα πετυχαίνει το δεύτερό του γκολ για απόψε

57' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ και 1-2!

55' Κάρτα στον Βράνιες για χτύπημα στον Σφιντέρσκι

Ο Λιβάγια σεντράρει, ο Τσιγκρίνσκι βάζει την προβολή και κάνει το 1-1

54' ΓΚΟΛ ΚΑΙ 1-1 η ΑΕΚ!

46' Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου

Εκτός οι Αλμπάνης και Παουλίνιο

Ντέλετιτς και Γιακουμάκη θα ρίξει στο ματς ο Κωστένογλου. Διπλή αλλαγή ετοιμάζεται με την έναρξη του β' μέρους για την ΑΕΚ

Το γκολ του ΠΑΟΚ, εδώ.

Καλύτερος ο νταμπλούχος Ελλάδας στο πρώτο ημίχρονο, έχει δημιουργήσει περισσότερες φάσεις για γκολ και πήρε δίκαια το προβάδισμα. Απογοητεύει για την ώρα η ΑΕΚ, τους περίπου 45.000 φίλους της που βρίσκονται σήμερα στις εξέδρες.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: 0-1

Πολύ καλός ο ρυθμός, προσπαθούν να παίξουν ποδόσφαιρο και οι δύο ομάδες

31' Πρώτη τελική της ΑΕΚ με σουτ του Αλμπάνη να φεύγει ψηλά

Ο Κωστένογλου αλλάζει σύστημα και από 3-5-2 πάει σε 4-2-3-1

25' Χαμένο πέναλτι, στο δοκάρι ο Μπίσεσβαρ!

ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ!

22' Πάει στο VAR ο διαιτητής καθώς η μπάλα φαίνεται να βρήκε στο χέρι του Μπακάκη από σέντρα του Ελ Καντουρί

Σφιντέρσκι ο σκόρερ, ο Λημνιός την ασίστ η φάση ξεκίνησε από ωραία μπαλιά του Βαρέλα.

16' ΓΚΟΛ και 0-1 ο ΠΑΟΚ!

4' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ. Ο Σφιντέρσκι πήρε τη μπάλα από ωραία μπαλιά του Γιαννούλη, πέρασε τον Μπάρκα, έδωσε στον Μπίσεσβαρ που είδε την προσπάθειά του να σταματά στον Τσιγκρίνσκι

40.000 και πλέον οι φίλοι της ΑΕΚ στις εξέδρες!

1' Ξεκίνημα στο ματς