ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός 2-2: Γκολ ο Ζαχίντ, με πέναλτι στο 96' ο ΠΑΟΚ!

Δικέφαλος και Πράσινοι αναμετρήθηκαν στην Τούμπα, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται δύο φορές και τον αρχηγό του ΠΑΟΚ που μπήκε ως αλλαγή στο ημίχρονο να ισοφαρίζει με δύο προσωπικά του τέρματα!

Οι αρχικές συνθέσεις:

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς - Γιαννούλης, Κρέσπο, Ίνγκασον, Μάτος - Ντόουγκλας, Μίσιτς, Στοχ, Λημνιός - Μπίσεσβαρ, Σφιντέρσκι.

Παναθηναϊκός: Διούδης - Γιόχανσον, Πούγγουρας, Σένγκεφελντ, Ινσούα - Δώνης, Κουρμπέλης - Μπουζούκης, Ζαχίντ, Χατζηγιοβάννης - Μακέντα.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ:

Λήξη αγώνα

Ο Βιεϊρίνια θα εκτελέσει το πέναλτι σημαδεύοντας την αριστερή γωνία του Διούδη

ΓΚΟΛ και 2-2

Ο ρέφερι δίνει πέναλτι στον ΠΑΟΚ στις... καθυστερήσεις των καθυστερήσεων!

96' Ο Κρέσπο θα μπει στην περιοχή με την μπάλα, φωνάζουν για πέναλτι στον ΠΑΟΚ για μαρκάρισμα του Κουρμπέλη. Βλέπει το VAR ο διαιτητής

94' Κίτρινη στον Διούδη για καθυστερήσεις

90' Κίτρινη στον Κρέσπο

Μετά από φοβερή απόκρουση του Διούδη σε φάση του ΠΑΟΚ, ο Παναθηναϊκός επιτέθηκε και πέτυχε δεύτερο γκολ με σκόρερ τον Μακέντα! Την ασίστ ο Ινσούα

87' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός!

83΄ Κίτρινη στον Μπίσεσβαρ

81' Τελευταία αλλαγή ο Δώνης: Ο Αποστολάκης παίρνει τη θέση του Μπουζούκη

76' Κίτρινη στον Ινσούα

73΄ Δοκάρι ο ΠΑΟΚ: Κεφαλιά από τον Μάτος, η μπάλα στο δοκάρι!

70' Κι άλλη αλλαγή ο Παναθηναϊκός: Στη θέση του Ζαχίντ πέρασε ο Περέα

68' Αλλαγή: Ο Κολοβέτσιος στη θέση του Χατζηγιοβάννη

67' Κίτρινη στον Σένκεφελντ

Ο αρχηγός του ΠΑΟΚ Αντελίνο Βιεϊρίνια με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή θα κάνει το 1-1 και η Τούμπα θα πάρει... φωτιά!

66' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ πιέζει αλλά ο Παναθηναϊκός έχει κλείσει τους χώρους

57' Κίτρινη στον Μακέντα

55' Κίτρινη στον Γιόχανσον

Αρκετές διακοπές για τραυματισμούς στο ματς

Ξεκίνημα στο δεύτερο μέρος

46' Διπλή αλλαγή ο ΠΑΟΚ: Ο Ελ Καντουρί και ο Βιεϊρίνια παίρνουν τις θέσεις των Στοχ και Λημνιού αντίστοιχα

Λήξη ημιχρόνου

Μεγάλο λάθος του Κρέσπο σε γύρισμα προς τον τερματοφύλακά του, ο Ζαχίντ κάνει το 0-1 για τους Πράσινους!

44' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός

32' Ο Μίσιτς για τον Στοχ, ο τελευταίος έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο γκολκίπερ του Παναθηναϊκού.

23' Οι γηπεδούχοι έχουν τον έλεγχο αλλά δεν έχουν ακόμη απειλήσει ουσιαστικά την εστία του Παναθηναϊκού

15' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ με τον Μίσιτς, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Διούδη

3' Πρώτη ευκαιρία του ματς με τον Μακέντα να γυρίζει στον Δώνη που έκανε το σουτ, κόρνερ η μπάλα