(Χ) αμένη ευκαιρία για τον Άρη

Στο 1-1 έμειναν Άρης και Λαμία στο «Κλεάνθης Βικελίδης», στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Super League, με τους γηπεδούχους να χάνουν την ευκαιρία να σκαρφαλώσουν στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν μόλις στο 3' με τον Ροζέριο Τουράμ, ωστόσο με τη χρήση του VAR το γκολ ακυρώθηκε καθώς ο σκόρερ πήρε την μπάλα ευρισκόμενος σε θέση οφσάιντ. Στο 16', όμως, το γκολ του Βραζιλιάνου φορ της Λαμίας, που ξεπέρασε τον Φραν Βέλεθ και νίκησε τον Τσιλιγγίρη, μέτρησε κανονικά!

Χωρίς να απειλήσει ιδιαίτερα ο Άρης, κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση στο 31': ο Γιάννης Φετφατζίδης έκανε εξαιρετική ενέργεια, πάσαρε στον Μπρούνο Γκάμα κι αυτός στον Λάρσον για το 1-1, με τον Σουηδό να σκοράρει για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική.

Πιο πιεστικοί ήταν οι "κίτρινοι" στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς ωστόσο να δημιουργήσουν κλασικές ευκαιρίες. Εξαίρεση το δοκάρι στην προσπάθεια του Αμπού Μπα στο 67' μετά το λάθος του Κώστα Θεοδωρόπουλου, ο οποίος αντέδρασε καλύτερα στο πλασέ του Μπρούνο Γκάμα επτά λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης.