Ο Ριμπερί πήγε να δει το VAR και τον έδιωξε ο διαιτητής (VIDEO)

Η Μπάγερν δυσκολεύτηκε στην πρεμιέρα της στην Bundesliga αφού χρειάστηκε να φτάσει στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης για να κάμψει τελικά την αντίσταση της Χόφενχαϊμ παίρνοντας τη νίκη τελικά με 3-1.

Με το σκορ στο 2-1 όμως, ο Φρανκ Ριμπερί κατάφερε να γίνει viral αφού πήγε να "κλέψει".

Στο 86ο λεπτό έπειτα από σουτ του Γκορέτσκα, ο Μίλερ και με τη βοήθεια του χεριού έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Αρχικά, κανείς εκ των διαιτητών δεν το αντιλήφθηκε και στη συνέχεια ο διαιτητής ζήτησε τη βοήθεια του VAR. Την ώρα όμως που πήγε για να δει το ριπλέι ο Φρανκ Ριμπερί έσπευσε κοντά του για να δει και εκείνος τη φάση κάτι που απαγορεύεται.

Ο διαιτητής κατάλαβε σχεδόν αμέσως την παρουσία του Γάλλου μέσου της Μπάγερν και τον απομάκρυνε από το σημείο.