ΜΑΤΣΑΡΑ με οκτώ γκολ στην Ισπανία!

Πλούσιο θέαμα και οκτώ (!) γκολ είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι θεατές και οι τηλεθεατές της αναμέτρησης Εϊμπάρ-Λεβάντε για την 15η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος. Σε μία αναμέτρηση με σπάνια διακύμανση -δεδομένου ότι σημειώθηκαν δύο ολικές «ανατροπές» και μία ...μερική- διαφήμιση του ποδοσφαίρου, με παιχνίδι χωρίς σκοπιμότητες και βαθμοθηρία.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς, οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και πήγαν προηγούμενοι στ΄ αποδυτήρια με 2-1. Στην επανάληψη οι παίκτες της Εϊμπάρ μπήκαν στο γήπεδο «δαιμονισμένοι», πέτυχαν γρήγορα τρία γκολ φθάνοντας τον δείκτη του σκορ σε 4-2. Κι ενώ όλα έδειχναν ένα εύκολο «τρίποντο» για την Εϊμπάρ, η Λεβάντε ισοφάρισε στο 75` και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας.