Ματσάρα και νίκη με φοβερό γκολ στο 81' η Ατλέτικο! (vids)

Φανταστικό παιχνίδι στο Γουάντα Μετροπολιτάνο μεταξύ Ατλέτικο ΜΑδρίτης και Βαλένθια!

Στο 9ο λεπτό ο Μοράτα άνοιξε το σκορ για τους Ροχιμπλάνκος, αλλά ο πρώην παίκτης τους, Γκαμειρό, ισοφάρισε στο 36’ για τη Βαλένθια. Ο Γκριεζμάν στο 49’ έδωσε ξανά προβάδισμα στην ομάδα του Τσόλο Σιμεόνε.

Στο 75ο λεπτό οι Νυχτερίδες κέρδισαν αμφισβητούμενο πέναλτι και ο Παρέχο ευστόχησε από την άσπρη βούλα γράφοντας το 2-2. Όμως, ο Κορέα στο 81' με φανταστικό μακρινό σουτ πέτυχε το 3-2 κι έδωσε τη νίκη στην ομάδα του!

Με τη νίκη της η Ατλέτικο έφτασε τους 71 βαθμούς και κρατάει τη δεύτερη θέση, στο -9 από τη Μπαρτσελόνα και στο +7 από τη Ρεάλ Μαδρίτης. Οι δύο πρωτοπόροι έχουν ακόμη τέσσερα παιχνίδια για το ισπανικό πρωτάθλημα ενώ οι Μερένχες ένα περισσότερο.