Έκανε το δύο στα δύο η Σεβίλλη (video)

Μετά από ένα παιχνίδι με φτωχό θέαμα η Σεβίλλη επικράτησε με 1-0 της Γρανάδας.

Μόλις στο 19ο λεπτό του ματς ο Ρεγκιλόν βγήκε αλλαγή κλαίγοντας γοερά καθώς τραυματίστηκε σύγκρουση με τον Ντίαθ. Στο 21' ο Ετέκι βρέθηκε σε καλή θέση μέσα στην περιοχή αλλά σούταρε ψηλά άουτ. OΝολίτο στο 35' ελευθερώθηκε και σούταρε με τον Σίλβα να μπλοκάρει. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο γκολκίπερ των γηπεδούχων έδιωξε ενστικτωδώς το σουτ του Εσκουδέρο.

Ίδιοι οι πρωταγωνιστές σε φάση στο 51' με τον Σίλβα να λέει "όχι" και πάλι. Στο επόμενο λεπτό όμως ο Ζορντάν πλάσαρε μέσα από την περιοχή και έκανε το 0-1. Η Γρανάδα προσπάθησε να αντιδράσει και στο 74' με απείλησε με σουτ του Ματσίς. Στις καθυστερήσεις η Σεβίλλη έφυγε στην κόντρα όμως ο Νολίτο εκτέλεσε άουτ.

ΓΡΑΝΑΔΑ: Ρουί Σίλβα, Βίκτορ Ντίαθ, Χερμάν, Ντουάρτε, Κίνι, Ετέκι (85'Αντριάν Ράμος), Μοντέρο, Βίκο (60'Φερνάντεθ), Βαντίγιο (60'Ματσίς), Πουέρτας, Σολδάδο.

ΣΕΒΙΛΛΗ: Βάτσλικ, Νάβας, Ντιέγκο Κάρλος, Καρίσο, Ρεγκιλόν (19'Εσκουδέρο) , Φερνάντο, Zορντάν, Μπανέγα (63'Γκουντέλι), Οκάμπος, Νολίτο, Ντε Γιονγκ.