Νίκη για Σεβίλλη πριν τον ΑΠΟΕΛ

Νίκη πριν τον ΑΠΟΕΛ για τη Σεβίλλη. Αγώνας που διεξήχθη στο Ραμόν Σάντσεθ Πιθχουάν, με τη Σεβίλλη να κερδίζει τη Ρεάλ Σοσιεδάδ με 3-2.

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο τέταρτο μόλις λεπτό με τον Oyarzabal Mikel, με τη Σεβίλλη να έχει αντίδραση, αφού 14 λεπτά αργότερα σημειώθηκε το 1-1 με τον Nolito Duran (ασιστ Banega).

Στο 47' του αγώνα και με το καλημέρα του β' μέρους ο Lucas Ocampos (ασιστ Jesús Navas) έκανε την  ανατροπή για το 2-1. Η Σεβίλλη δεν άργησε να πετύχει και τρίτο γκολ και στο 80' της αναμέτρησης με πρωταγωνιστή τον Franco Vazquez σημειώθηκε το 3-1. Το πέμπτο και τελευταίο γκολ της αναμέτρησης ήταν από τη Ρεάλ Σοσιεδάδ η οποία όπως άνοιξε έκλεισε και τον αγώνα με γκολ του Portu στο 87' της αναμέτρησης.

H Σεβίλλη που το βράδυ της Πέμπτης θα υποδεχθεί τον ΑΠΟΕΛ για τη 2η αγωνισική των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ, την υποδέχεται με ανεβασμένη διάθεση και νίκη.