Φανταστική Σοσιεδάδ ισοπέδωσε την Εϊμπάρ! (vid)

H Ρεάλ Σοσιεδάδ με έναν μαγικό Μάρτιν Όντενγκααρντ έκρυψε και πάλι στην μπάλα στο χορταστικό 4-1 επί της Εϊμπάρ που έφερε τους Βάσκους ξανά στην πρώτη τετράδα.

Τα παιχνίδια της χορταίνουν το ουδέτερο μάτι, παίζει πιθανώς το καλύτερο ποδόσφαιρο στην Primera Division, χωρίς σκοπιμότητα, με φουλ επιθετικό στιλ και πλούσιο ατομικό ταλέντο. Κομπάρσος στην παράσταση της ομάδας του Σαν Σεμπαστιάν ήταν η Εϊμπάρ που έφυγε στην πλάτη με το βαρύ 4-1, σκορ που ανταποκρίνεται στην εικόνα του ματς.

Ο μονόλογος των γηπεδούχων επικυρώθηκε στο 25ο λεπτό με κεφαλιά του Λε Νορμάν, όμως κόντρα στην ροή του ματς, οι Βάσκοι βρήκαν το 1-1 με συρτό σουτ του Ντιόπ δέκα λεπτά αργότερα.

Η επανάληψη ήταν παράσταση για έναν ρόλο. Ένα διαγώνιο σουτ του Ογιαρθάμπαλ έδωσε ξανά προβάδισμα στους γηπεδούχους (47’, 2-1) με το γήπεδο να γίνεται κατηφορικό στην συνέχεια.

Ο Ουίλιαμ Ζοσέ με ψύχραιμο σουτ τριπλασίασε τα τέρματα της Ρεάλ Σοσιεδάδ που έφτασε στο τελικό 4-1, με το πιο όμορφο γκολ της βραδιάς, από φανταστικό σουτ του Όντενγκααρντ δέκα λεπτά πριν το τέλος.

Πηγή: Sdna.gr