Ελπίδα με τη μεταγραφή-ρεκόρ της!

Η Εσπανιόλ με γκολ του Ραούλ Ντε Τομάς, πήρε σπουδαία ισοπαλία εντός έδρας με την Αθλέτικ Μπιλμπάο (1-1) και βρίσκεται στο -3 από την 17η Μαγιόρκα.;

Η Μπιλμπάο μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και άνοιξε νωρίς το σκορ μόλις στο 12ο λεπτό με δυνατό σουτ του Βιλαλίμπρε μέσα από την περιοχή, με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να έχει ευθύνη. Η Εσπανιόλ δεν κατάφερε να δημιουργήσει κάποια ευκαιρία και το 0-1 ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη η ομάδα του Αμπελάρδο ανέβασε τον ρυθμό της και κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Ραούλ Ντε Τομάς στο 63', ενώ λίγα λεπτά πριν το τέλος του παιχνιδιού ο Λει Γου είχε «χρυσή» ευκαιρία να δώσει τη νίκη στην Εσπανιόλ αλλά σούταρε αρκετά άουτ.

Έτσι η Εσπανιόλ πήρε βαθμολογική ανάσα με παιχνίδι περισσότερο από την 17η Μαγιόρκα, ενώ η Μπιλμπάο δεν κατάφερε να ανέβει στην 5η θέση.

Πηγή: Sdna.gr