Τριάρα στην ηλιόλουστη Παμπλόνα

Η Γρανάδα «χτύπησε» τρεις φορές στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης στην Παμπλόνα και έφτασε στο τελικό 3-0 απέναντι στην Οσασούνα για την 25η αγωνιστική της LaLiga.

Το πρώτο, χρονικά, παιχνίδι της ημέρας στο ισπανικό πρωτάθλημα και την ηλιόλουστη Παμπλόνα είχε μεγάλη νικήτρια τη Γρανάδα με δυο γκολ... καρμπόν από τον Ματσίς κι ένα του Φουλκιέρ καθάρισε με την κατάκτηση των τριών βαθμών από το πρώτο μέρος, διατηρώντας τα ηνία με άνεση στο δεύτερο 45λεπτο.

Μόλις στο 4ο λεπτό στην πρώτη καλή στιγμή του αγώνα ο Βενεζουελάνος επιθετικός των φιλοξενούμενων με αριστερό σουτ που κόντραρε άνοιξε το σκορ, ενώ, στο 28' από περίπου ίδια θέση ξανά με το ίδιο πόδι και παρόμοια τροχιά της μπάλας προς τον ουρανό της εστίας έγινε το 2-0.

Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε από τον Φουλκιέ που έτρεξε στην προωθημένη μπαλιά του Ερέρα στο 41' και έκανε το διαγώνιο σουτ για να παραβιάσει ακόμα μια φορά την εστία του Σέρχιο Ερέρα.

Η Γρανάδα με τις αντεπιθέσεις έκανε τη δουλειά της στο πρώτο μέρος και στο δεύτερο 45λεπτο με άνεση διαχειρίστηκε το ματς, έχασε κι άλλες ευκαιρίες αλλά όλα είχαν τελειώσει από νωρίς...

Πηγή: Gazzetta.gr