Ρόμα-Νάπολι 2-1: Νίκη με αποδοκιμασίες για Μανωλά (vids)

Ο Έλληνας κεντρικός αμυντικός επέστρεψε στο Ολίμπικο ως αντίπαλος και αποδοκιμάστηκε από τους φίλους της Ρόμα, η οποία επικράτησε με 2-1 της Νάπολι.

Λίγο πριν το 70ό λεπτό ο διαιτητής του ματς αναγκάστηκε να διακόψει το παιχνίδι για ρατσιστικά συνθήματα των οπαδών των γηπεδούχων που είχαν ανοίξει "κόντρα" με τον στόπερ των Παρτενοπέι, Κουλιμπαλί. Ο ρέφερι της αναμέτρησης αναγκάστηκε να προχωρήσει σε διακοπή για μερικά λεπτά. Αφού έγιναν συστάσεις από τα μεγάφωνα, το παιχνίδι συνεχίστηκε.

Τα γκολ της αναμέτρησης πέτυχαν οι Τζανιόλο (19'), Βερετού (55') και Μίλικ (72') Στο 26' ο Κολάροφ είχε χάσει πέναλτι για τους Ρωμαίους. Η Ρόμα ανέβηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας, η Νάπολι βρίσκεται στην 6η.