Στους «16» Πάρμα και Κάλιαρι!

H Κάλιαρι συνεχίζει ακάθεκτη και στο Κύπελλο, επικράτησε 2-1 της Σαμπντόρια και βρέθηκε στους «16» της διοργάνωσης.

Η Κάλιαρι είναι... σούπερ σε πρωτάθλημα και Κύπελλο, κάνει εντυπωσιακή πορεία και «τρελαίνει» την Ιταλία. Μετά την απίθανη ανατροπή στο πρωτάθλημα κόντρα στη Σαμπντόρια ήρθε και η νίκη - πρόκριση στο Coppa Italia, μιας και επικράτησε 2-1 των Γενοβέζων! Τα γκολ των νικητών έβαλαν ο Τσέρι στο 7' και ο Ραγκάτσου στο 48' και για τους ηττημένους μείωσε ο Γκαμπιαντίνι στο 87'. Βασικός στην Κάλιαρι ήταν ο Λυκογιάννης.

Στην επόμενη φάση του Coppa Italia η Πάρμα, η οποία επικράτησε 2-1 της Φροζινόνε εντός έδρας. Ο Σιλιγκάρντι άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό, ωστόσο στο 71΄ ο Τρότα έφερε το ματς στα ίσα. Οι γηπεδούχοι πίεσαν ασφυκτικά και στις καθυστερήσεις ήρθε η νίκη - πρόκριση με πέναλτι του Ερνάνι.