Διπλό η Μπολόνια, γκέλαρε η Μπρέσια

Δύο πολύτιμους βαθμούς, στην προσπάθεια που καταβάλλει για παραμονή στην κατηγορία, έχασε σήμερα η Μπρέσια που αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Πάρμα στο «Ένιο Ταρντίνι», για την 17η αγωνιστική της Serie A. Οι «μπιανκατζούρι» προηγήθηκαν στο 72΄ με τον Μάριο Μπαλοτέλι και φαινόταν ότι θα έπαιρναν το «τρίποντο», με το οποίο θα έβγαιναν από τη ζώνη του υποβιβασμού. Όμως, ο Αλμπέρτο Γκράσι βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων και έσωσε τους γηπεδούχους από την ήττα.

Στο μεταξύ, η Μπολόνια νίκησε 3-2 εκτός έδρας τη Λέτσε, στην αρχική ενδεκάδα της οποίας συμπεριλήφθηκε ο Παναγιώτης Ταχτσίδης, που στο 41΄ παρατηρήθηκε με κίτρινη κάρτα και αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο από τον πρώην παίκτη του ΠΑΟΚ, Έβχεν Σάκχοφ.

Νωρίτερα, η Αταλάντα επέστρεψε στις νίκες και παραμένει σε ευρωπαϊκή «τροχιά» και μάλιστα με εμφατικό τρόπο. Η ομάδα από το Μπέργκαμο συνέτριψε με 5-0 την Μίλαν, που απογοήτευσε για ακόμη μία φορά.