Τρελό ματς, γκολάρα και διπλή ανατροπή η Μίλαν! (vids)

Τεράστια νίκη για τον σύλλογο του Μιλάνο, ο οποίος κατάφερε να ανατρέψει το σκορ δύο φορές!

Οι Ροσονέρι βρέθηκαν πίσω στο σκορ από ένα σοβαρό λάθος του τερματοφύλακά τους, Τζιανλουίτζι Ντοναρούμα. Ο νεαρός Ιταλός γκολκίπερ έκανε κακή έξοδο και άφησε αφύλαχτη την εστία του με αποτέλεσμα να γίνει το 0-1.

Ωστόσο, η ομάδα του Πιόλι με αντεπίθεση στο δεύτερο ημίχρονο κατόρθωσε να φτάσει στην ανατροπή και στο 2-1, χάρη σε ένα φανταστικό γκολ του Τεό Ερνάντες με μακρινό σουτ!

Κι εκεί που όλα έδειχναν ότι θα έπαιρνε το τρίποντο, η Μίλαν δέχτηκε γκολ στο 85' και η Ουντινέζε ισοφάρισε σε 2-2. Οι παίκτες των γηπεδούχων όμως βρήκαν τη... δύναμη να κάνουν νέα ανατροπή και να φτάσουν στο 3-2 στις καθυστερήσεις!

Στην 7η θέση και το -7 από την τετράδα πια οι Ροσονέρι, στην 13η ο σύλλογος από το Ούντινε.