Κάλιαρι - Πάρμα 2-2 : Στο 94'!

Η Κάλιαρι κρατούσε τη νίκη στα χέρια της, είχε χαμένο πέναλτι και τελικά το πλήρωσε στο 94ο λεπτό με τον Κορνέλιους να ισοφαρίζει σε 2-2.

Η Κάλιαρι άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό με τον Ζοάο Πέδρο μετά από ωραία ασίστ του Σιμεόνε, ωστόσο οι γηπεδούχοι παρά το ότι ήταν ανώτεροι δεν κατάφεραν να πάνε με το προβάδισμα στα αποδυτήρια. Τρία λεπτά πριν το τέλος του πρώτου μέρους ο Κούτσκα ισοφάρισε για την Πάρμα, καθώς μετά από σέντρα του Μπρούγκμαν έσπρωξε απλά τη μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 53' ο Γκαγκλιόλο έκανε πέναλτι όμως, ο Κολόμπι μάντεψε σωστά και έδιωξε το πέναλτι του Ζοάο Πέδρο ωστόσο ένα λεπτό μετά ο Τζιοβάνι Σιμεόνε έδωσε ξανά προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Η Κάλιαρι έμοιαζε να έχει σπάσει το κακό σερί των επτά ματς ωστόσο στο 94ο λεπτό, ο Κορνέλιους μετά από σέντρα του Κούρτιτς και κακή αντίδραση των αμυντικών των γηπεδούχων χάρισε το βαθμό στην Πάρμα.

Πηγή: Sdna.gr