Νέα 7άρα από τη μαγική Αταλάντα!

Τίποτα δεν χαλάει τον ρυθμό της Αταλάντα, η οποία έβαλε 7 γκολ στην έδρα της Λέτσε (2-7) και ισχυροποίησε τη θέση της στο Νο4. Χατ-τρικ ο Ζαπάτα.

Είναι απίστευτο αυτό που κάνει το εκπληκτικό σύνολο του Τζανπιέρο Γκασπερίνι. Οι Μπεργκαμάσκι έβαλαν για 3η φορά 7 γκολ στη φετινή Serie A και πλέον βρίσκονται στο +6 από την 5η, Ρόμα, με ίδιους αγώνες. Η Λέτσε, που είχε πάρει αποτελέσματα από Μίλαν, Γιουβέντους, Ιντερ, Νάπολι, μετέτρεψε σε 2-2 το γρήγορο 0-2, όμως στην επανάληψη το Via del Mare έγειρε απότομα.

Δύο κόρνερ του Ιλιτσιτς έφεραν 2 γκολ σε 5 λεπτά για τους φιλοξενούμενους. Στο 17' ο Ντονάτι έκανε το 0-1 με αυτογκόλ και στο 22' με κεφαλιά ο Ζαπάτα το 0-2. Η ομάδα του Φάμπιο Λιβεράνι απάντησε στο 29' με τρομερό curler στο παραθυράκι από τον Σαπονάρα, ο οποίος στο 40' έδωσε στον Ντονάτι, που με σουτ από το όριο της περιοχής εξιλεώθηκε για το αυτογκόλ (2-2).

Πηγή: Sdna.gr