Τα καταφέρνει και με «άσφαιρο» Ρονάλντο η Γιουβέντους

Το 2Χ2 έκανε η Γιουβέντους που κέρδισε με 2-0 στο ντέρμπι με τη Λάτσιο και χωρίς να σκοράρει ξανά ο Ρονάλντο.

Στο 11ο λεπτό μετά από τραγικό λάθος του Πιάνιτς, ο Λούλιτς σούταρε εκτός περιοχής αλλά ο Σέζνι έπεσε εντυπωσιακά κι έδιωξε σε κόρνερ ενώ στο 18’ ο Κεντίρα έκανε από κοντά το «τσίμπημα» και βρήκε το δοκάρι ενώ στην εξέλιξη της φάσης, ο Μπερναρντέσκι σέντραρε φαλτσαριστά από δεξιά, με τον Στρακόσια να διώχνει πολύ δύσκολα σε κόρνερ.

Και στο 30’ μετά από λάθος διώξιμο στην άμυνα της Λάτσιο, ο Πιάνιτς με φοβερό σουτ εκτός περιοχής έκανε το 1-0. Στο 34’ το διαγώνιο σουτ του Ιμόμπιλε από δεξιά, πέρασε λίγο άουτ.

Στο 59ο λεπτό το σουτ του Αλμπέρτο εκτός περιοχής, έφυγε μόλις έξω, ενώ στο 70’ ο Στρακόσια έδιωξε δύσκολα το όμορφο σουτ του Ρονάλντο. Και στο 75’ οι «μπιανκονέρι» έφυγαν όμορφα στην κόντρα, ο Κανσέλο έκανε το γύρισμα από δεξιά, ο Ρονάλντο βρήκε λίγο την μπάλα σε κενό τέρμα αλλά εκείνη στρώθηκε πίσω στον Μάντζουκιτς που με σουτ έγραψε το 2-0.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Σέζνι, Μπονούτσι Κανσέλο, Κιελίνι, Σάντρο, Κεντίρα (85’ Μπεντανκούρ), Ματουϊντί, Πιάνιτς (69’ Τσαν), Μπερναρντέσκι (60’ Ντάγκλας Κόστα), Ρονάλντο, Μάντζουκιτς

ΛΑΤΣΙΟ: Στρακόσια, Ράντου, Μάρουσιτς, Ατσέρμπι, Γουάλας, Λέιβα, Λούλιτς, Λουίς Αλμπέρτο (64’ Κορέα), Παρόλο (64’ Μπαντέλι), Σάβιτς (79’ Ντουρμίσι), Ιμόμπιλε

Από: aek365.com