Mε άνεση το πρώτο τρίποντο της Ίντερ (video)

Την πρώτη της φετινή νίκη πήρε η Ίντερ που πέρασε με 3-0 από την έδρα της Μπολόνια.

Στο 6ο λεπτό το σουτ του Γκαλιαρντίνι πέρασε λίγο άουτ και στο 9’ ο Χαντάνοβιτς είπε όχι εντυπωσιακά σε κεφαλιά του Ελάντερ. Από εκεί και πέρα η Μπολόνια έδειχνε να πατά καλύτερα από την Ίντερ, που ως τη λήξη του πρώτου μέρους δεν απείλησε.

Οι «νερατζούρι» μπήκαν καλύτερα στην επανάληψη και στο 66ο λεπτό ο Πολιτάνο έδωσε στον Ναϊνγκολάν κι εκείνος με όμορφο σουτ από το ύψος του πέναλτι, έκανε το 0-1. Στο 74΄η κεφαλιά του Σανταντέρ έξυσε το δοκάρι του Χαντάνοβιτς, ενώ στο 76’ λίγο άουτ πέρασε και το σουτ του Πέρισιτς. Μάλιστα στο 82’ η Ίντερ έβγαλε φοβερή αντεπίθεση, ο Πέρισιτς σέντραρε από αριστερά και ο Καντρέβα πλάσαρε για το 0-2 ενώ στο 84’ ο Πέρισιτς με όμορφο σουτ μέσα από την περιοχή, έκανε το 0-3.

ΜΠΟΛΟΝΙΑ: Σκορούπσκι, Ντανίλο, Ντε Μαϊό (72’ Ορζολίνι), Ντάικς, Ελάντερ, Ματιέλο,  Ντζεμαϊλί, Πόλι (75’ Οκουόνκουο), Σσανταντέρ, Πουλγκάρ, Φαλτσινέλι (78’ Ντέστρο)

ΙΝΤΕΡ: Χαντάνοβιτς, Ντε Φράι, Ντ’Αμπρόζιο (85’ Βρσάλικο), Σκρίνιαρ, Ασαμόα, Ναϊνγκολάν (78’ Βεσίνο), Πέρισιτς, Μπρόζοβιτς, Γκαλιαρντίνι, Πολιτάνο, Κεϊτά (79’ Καντρέβα)

Από: aek365.com