O Kριστιάνο δεν σκοράρει, αλλά η Γιούβε κερδίζει

Έστω και  δύσκολα, η Γιουβέντους πέρασε από την έδρα της Πάρμα, νικώντας με 2-1.

Μόλις στο 2ο λεπτό, ο Κουαδράδο σέντραρε από δεξιά, η άμυνα της Πάρμα δεν έδιωξε σωστά  και ο Μάντζουκιτς με προβολή εξ επαφής έκανε το 0-1. Στο 9’ ο Κουαδράδο έσωσε με προβολή μετά από σουτ του Ντι Γκαούντιο και στο 11’ ο Ζέπε απέκρουσε το σουτ του Κεντίρα. Η Πάρμα άγγιξε την ισοφάριση στο 14ο λεπτό καθώς το σουτ του Στούλατς σταμάτησε στο δοκάρι του Σέζνι, ενώ στο 18’ ο Ζέπε είπε όχι σε πλασέ του Μπερναρντέσκι και τελικά στο 33’ ο Γκόμπι σέντραρε και ο Ινγκλέζε πήρε την κεφαλιά, με τον Σέζνι να αποκρούει και τον Ζερβίνιο να ισοφαρίζει με το γόνατο!

στο 58΄η Γιουβέντους έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Ρονάλντο και στο ίδιο λεπτό ο Μάντζουκιτς πάτησε υπέροχα στον Ματουϊντί κι εκείνος με δυνατό σουτ από κοντά έκανε το 1-2. Στο 73ο λεπτό οι «μπιανκονέρι» είχαν δοκάρι με τον Κόστα.

ΠΑΡΜΑ: Ζέπε, Γκόμπι, Άλβες, Μπαρίλα, Ιακοπίνι, Γκαλιόλο, Ριγκόνι (60’ Ντεϊόλα), Ντι Γκαούντιο (80’ Τσεράβολο), Στούλατς, Ζερβίνιο (61’ Ντα Κρουζ), Ινγκλέζε

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Σέζνι, Κιελίνι, Μπονούτσι, Σάντρο, Κουαδράδο, Ματουϊντί, Κεντίρα (80’ ντιμπα΄λα), Πιάνιτς (73’ Τσαν), Μπερναρντέσκι (55’ Κόστα), Ρονάλντο, Μάντζουκιτς

Aπό: aek365.com