«Καθάρισε» σε 25 λεπτά η Σαλαμίνα

Η Νέα Σαλαμίνα κέρδισε 3-0 την Πάφο και επέστρεψε στις νίκες, μετά τις δυο σερί ήττες. Οι ερυθρόλευκοι καθάρισαν σε ένα 25λεπτο την Πάφο με σκόρερ τους Νουρ (23’) και Τιάγκο (38’, 45+3’).

Η ομάδα του Σάββα Πουρσαϊτίδη είχε μια εξαιρετική εμφάνιση και ήταν ουσιαστική στις ευκαιρίες που βρήκε. Από την άλλη, η Πάφος επέστρεψε στις κακές εμφανίσεις και παραμένει στον πυθμένα της βαθμολογίας με μόλις ένα βαθμό σε τέσσερις αγώνες.

Η Σαλαμίνα έχει 7 βαθμούς, πιάνοντας την 3η θέση της βαθμολογίας.

Δείτε το LIVE ΕΔΩ.

Η Πάφος ήταν αυτή που μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι, ωστόσο η συνέχεια δεν ήταν η ανάλογη. Η Σαλαμίνα ισορρόπησε τον αγώνα μετά το 10λεπτο, ήταν καλύτερη και από το 23’ και μετά καθάρισε από το ημίχρονο. Στο 23’ ο Νούρ πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ με μακρινό συρτό σουτ και έβαλε μπροστά στο σκορ τους ερυθρόλευκους. Από κει και πέρα, το παιχνίδι ήταν μόνο Σαλαμίνα. Στο 38’ με όμορφο πλασέ και στο 45+3’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ο Τιάγκο έκανε το 3-0 και καθάρισε το παιχνίδι για τους γηπεδούχους.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Πάφος δεν μπόρεσε ποτέ να μπει στο παιχνίδι και ήταν ένα 45λεπτο με χαμηλό τέμπο και χωρίς πολλές ευκαιρίες.

Νέα Σαλαμίνα: Βεσελόφσκι, Γκολομπάρτ, Φουστάρ, Χριστοφόρου, Κορέια, Παύλου, Μαργκάσα(91’ Κωστή), Νουρ, Ελουντού(86’ Σιαθάς), Τιάγκο, Κίνγκσλεϊ (76’ Σικόρσκι)

Πάφος FC: Μολ, Καρώ (Ζίβουλιτς 55'), Μπαγκάρντ, Χολτ, Λοράν (Ζάντερ 46'), Κουλς, Σιρόκ, Φόλπρεχτ, Ανγκούλο, Ράζιτς, Νέμετς (Λουλίνια 46')