Το δίδυμο Παπουλής-Κακουλλής χάρισε τη νίκη στην Ομόνοια

Με τη νίκη (0-2) έφυγε η Ομόνοια από το Δασάκι της Άχνας απέναντι στον Εθνικό σε φιλικό προετοιμασίας.Τα γκολ των πράσινων πέτυχαν οι Παπουλής στο 10΄λεπτό και ο Κακουλλής στο 19΄λεπτό.

Στο πρώτο ημίχρονο η Ομόνοια είχε πρωταγωνιστικό ρόλο και έχασε φάσεις και για τρίτο γκολ.Το ημίχρονο τελειώσε με την Ομόνοια μπροστά στο σκορ με 0-2.Στο ξεκίνημα της επανάληψης έπεσε λίγο ο ρυθμός,όμως στη συνέχεια υπήρξαν φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.Ιδιαίτερα οι πράσινοι πίεσαν για τρίτο γκολ,όμως ο τερματοφύλακας του Εθνικού «φώναξε παρών» και κράτησε το 2-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Η Ομόνοια πήρε τη φιλική νίκη με 0-2 επί του Εθνικού.

Τέλος του αγώνα

19:48 Σουτ από τον Τζιωνή, έδιωξε ο τερματοφύλακας

19:42 Τριπλή φάση με Νταρμπισάιαρ, Κούσουλο και Παναγιώτου να βλέπουν τις προσπάθειές τους να αποκρούονται από τον τερματοφύλακα

19:37 Ο Εθνικός έχασε φάση με σουτ,όμως ο Κυριακίδης αντέδρασε σωστά

19:29 Σουτ από το ύψος της περιοχής έκανε ο Σάββα, άουτ

Ο Κίκο με γύρισμα βρήκε τον Ντάρμπισαϊαρ που έκανε την προβολή και έστειλε την μπάλα έξω

19:25 Φάση μετά από ώρα για την Ομόνοια.

19:23 Πολλές αλλαγές για την Ομόνοια. Ματ, Λοϊζου, Παναγιώτου, Περέιρα, Χούμποτσαν, Χαραλάμπους, Σάββα, Κυριακίδης στο γήπεδο

19:12 Ο Κακουλλής επιχείρησε σουτ εκτός περιοχής με την μπάλα να καταλήγει μόλις έξω

19:09 Ο Κονέ με κεφαλιά στέλνει την μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Φαμπιάνο

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Τέλος ημιχρόνου

Ο Φαμπιάνο για δεύτερη φορά στο παιχνίδι χρειάστηκε να επέμβει για να αποσοβήσει το γκολ

18:49 Mετά από ώρα ο Εθνικός έχασε ευκαιρία με τον Ηλία.

Ο Βραζιλιάνος υποδέχτηκε την πάσα του Κακουλή με το κεφάλι, σούταρε δυνατά αλλά απέκρουσε δύσκολα ο τερματοφύλακας του Εθνικού.

18:46 Ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους με τον Τιάγκο

18:42 Νέο παράλληλο γύρισμα του Λέσιακς ο Κακουλλής δεν πρόλαβε την μπάλα και ο Στρατηλάτης μάζεψε την μπάλα

Καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο η Ομόνοια σε αυτά τα 30 λεπτά αγώνα.

18:33 Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Ομόνοια με τον Βίτορ να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι

Μετά από κάθετη πάσα του Μποτεάκ ο νεαρός επιθετικός με ιδανικό τελειώμα έκανε το 0-2

18:19 Οι πράσινοι σκόραραν για δεύτερη φορά σήμερα με τον Κακουλλή αυτή τη φορά

Ο Κακουλλής έδωσε στον Παπουλή και ο τελευταίος με σκαφτό πλασέ σκόραρε.

18:10 Η Ομόνοια κάνει το 0-1 με σκόρερ τον Παπουλή

18:05 Πρώτη φάση στον αγώνα με τον Εθνικό,ο Ηλία βρέθηκε απέναντι στον Φαμπιάνο με τον τερματοφύλακα της Ομόνοιας να αποκρούει

Άρχισε το παιχνίδι

Η εντεκάδα της Ομόνοιας: Φαμπιάνο, Γκόμεθ, Βίτορ, Μαυρίας, Κακουλλής, Λέζιακς, Λούφτνερ, Λανγκ, Τιάγκο, Μποτεάκ, Παπουλλής

Η εντεκάδα του Εθνικού: Εθνικός: Στρατηλάτης, Κυπριανού, Χριστοφή, Deyvinson, Περατικός, Khudobiak, Κκολός, Μωυσέως, Παπαγεωργίου, Μ. Ηλία, Χαραλάμπους