Νίκη με Κωνσταντίνου και Φλοριάν για την ΑΕΚ

Η ΑΕΚ ήταν η νικήτρια στο φιλικό παιχνίδι με την Ανόρθωση που έγινε στο κοινοτικό στάδιο Πλατρών.Οι Λαρνακείς επικράτησαν 2-0 της Ανόρθωσης με σκόρερ τους Κωνσταντίνου και Φλοριάν.

Η ΑΕΚ ευτύχησε να προηγηθεί σχετικά νωρίς στο ματς με τον Κωνσταντίνου να σκοράρει στο 12'λεπτό.Τρία λεπτά αργότερα ο Φλοριάν διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του κάνοντας το 2-0.Τα δύο γρήγορα γκολ της ΑΕΚ αποσυντόνισαν την Ανόρθωση που προσπάθησε να μειώσει χωρίς αποτέλεσμα,με αποτέλεσμα να οδηγηθούν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια με τους κιτρινοπράσινους μπροστά με 2 γκολ.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο με τις δύο ομάδες να ψάχνουν το γκολ.Η ΑΕΚ ήταν όμως η ομάδα που έφτασε πιο κοντά στο γκολ σε ορισμένες περιπτώσεις.Ωστόσο το 2-0 παρέμεινε μέχρι το τέλος με τους Λαρνακείς να παίρνουν τη φιλική νίκη.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Η ΑΕΚ παίρνει τη φιλική νίκη με 2-0

Τέλος του αγώνα

Διώχνουν οι αμυντικοί

19:45 Φάουλ σε καλό σημείο για την ομάδα της Αμμοχώστου.

Επαναρχίζει το παιχνίδι

Ξανά διακόπεται το παιχνίδι λόγω τραυματισμού παίκτη της ΑΕΚ.

Τέλος ημιχρόνου

Η Ανόρθωση πίεσε για να μειώσει στο σκορ χωρίς αποτέλεσμα.

Αψήφησαν το πρωτόκολλο οι "Μαχητές" (pics)​

Οι οργανωμένοι φίλοι της Ανόρθωσης μετακινήθηκαν και πέρασαν στις κερκίδες του γηπέδου παρά την απαγόρευση που υπάρχει

Το παιχνίδι διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών,όμως η Ανόρθωση έχει στο πλευρό της τους οπαδούς της, οι οποίοι κάθονται έξω από το γήπεδο και δημιουργούν ατμόσφαιρα κανονικού αγώνα.

Ο Κωνσταντίνου από σκόρερ έγινε δημιουργός δίνοντας την μπάλα στον Φλοριάν που διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του

18:19 Δεύτερο γκολ για την ΑΕΚ με σκόρερ τον Φλοριάν

Μετά από λάθος του Μαργκάσα ο Κωνσταντίνου δέχθηκε την πάσα από συμπαίκτη του και από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0

18:16 Η ΑΕΚ ανοίγει το σκορ με τον Κωνσταντίνου