«Έβρεξε» γκολ στην Αρένα

Φοβερό φιλικό με συνολικά οκτώ γκολ πραγματοποιήθηκε στην Αρένα μεταξύ ΑΕΚ και Καρμιώτισσας, οι οποίες έφεραν ισοπαλία 4-4!

Η Καρμιώτισσα προηγήθηκε νωρίς με Ρόμο (3’), αλλά ο Ράσπας (5’)ισοφάρισε αμέσως  και μέχρι το ημίχρονο δεν σημειώθηκε άλλο γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο έβρεξε γκολ στην Αρένα, με την Καρμιώτισσα να προηγείται δυο φορές, αλλά να μην καταφέρνει να κρατήσει την φιλική νίκη. Νταβιντ Κανέδα και Χρύσης Μιχαήλ δοκίμασαν αρκετά πράγματα και μπορούν να νιώθουν ικανοποιημένοι από την επιθετική συγκομιδή της ομάδας τους.

Οι εντεκάδες:

AEK : Τόνιο, Tάντι, Κάσες, Μικέλ, Αναστασίου, Πλάνας, Γκολομπάρτ, Ράσπας, Ναούμ, Κωνσταντίνου, Μακρής.

Καρμιώτισσα: Κυριακίδης, Οικονόμου, Peretz, Χριστοφή, Ευσταθίου, Νεοφύτου, Χρίστου, Φράγκου, Sassi, Χατζηβασίλης, Romo.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Τέλος του αγώνα

- 83' Ισοφαρίζει σε 4-4 η ΑΕΚ και πάλι με Τρισκόφσκι!

- 75' Γκολ για την Καρμιώτισσα που κάνει το 3-4 με Χατζηβασίλη

- 71' Ισοφαρίζει μέσα σε λίγα λεπτά η ΑΕΚ σε 3-3 με Τρισκόφσκι

-68' Μειώνει σε 2-3 η ΑΕΚ με Ακοράν

-61' 1-3 για την Καρμιώτισσα με τον Ρομό

-53' Γκολ για την Καρμιώτισσα που κάνει το 1-2 με τον Φράγκο