Κ. Δημητρίου: "Ήταν πιο δύσκολο απ' ότι φαινόταν"

Για τη δύσκολη νίκη επί της Δόξας μίλησε στο Ράδιο Πρώτο ο Κυριάκος Δημήτριου της ΑΕΚ, με την ομάδα του Ιραόλα να κρατά την εμφάνιση και την αποτελεσματικότητα του β' ημιχρόνου.

Οι δηλώσεις του Κυριάκου Δημητρίου στο Ράδιο Πρώτο:
"Ήταν ένα παιχνίδι όπως το περιμέναμε, η Δόξα μας έβαλε δύσκολα. Στο πρώτο μέρος δεν μπορέσαμε να βάλουμε γκολ, σταδιακά έπεσε ο ρυθμός μας. Στην επανάληψη έγιναν και οι αλλαγές που μας βοήθησαν και συμφωνώ με τον προπονητή μας ότι το 3-0 ήταν πιο δύσκολο απ' ότι φαινόταν. Ήταν σημαντικό μετά τη διακοπή ν' αυξηθούν οι επιλογές μας. Έπρεπε να ξεκινήσουμε νικηφόρα, κρατάμε την αποτελεσματικότητα και την εικόνα του β' μέρους, έχουμε να διορθώσουμε το πρώτο ημίχρονο. Η σκέψη μας είναι στον αγώνα της Πέμπτης με την Λουντογκόρετς. Έχει σημασία το παιχνίδι της Πέμπτης, η αντίπαλος μας επίσης δεν έχει κάποιους βαθμούς στον όμιλο. Αν θέλουμε να παραμείνουμε ζωντανοί στο κυνήγι της πρόκρισης θα πρέπει να εκμεταλλευτούμε την έδρα μας και τους 3 βαθμούς. Έχουμε μία αρκετά καλή βάση, όσον αφορά την προπώληση των πακέτων. Περιμένουμε μεγαλύτερη προσέλευση και λόγω ώρας, το παιχνίδι είναι στις 20:00. Δεν είναι εύκολη η μετακίνηση, όμως θα πρέπει να ανταποκριθούμε και εμείς από τη πλευρά μας".