Ήρωας ο Χριστοφόρου, στην 3η θέση η Σαλαμίνα!

Με ήρωα τον Κύπρο Χριστοφόρου, η Νέα Σαλαμίνα πέτυχε την 3η της σερί νίκη και έπιασε τον ΑΠΟΕΛ στην βαθμολογία με 13 βαθμούς!

Ο νεαρός αμυντικός των ερυθρολεύκων βρέθηκε μόνος στην περιοχή και στο 90’ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Ερμή, χαρίζοντας τρεις πολύτιμους βαθμούς στην ομάδα του.

Δείτε το Live εδω.

Καλύτερα ξεκίνησε το παιχνίδι ο Ερμής, σε μια προσπάθεια να βγάλει αντίδραση μετά τα συνεχόμενα κακά αποτελέσματα. Η ομάδα του Δασκαλάκη μπήκε δυνατά, έχασε 2 καλές ευκαιρίες με Ντε Μέλο, ωστόσο στη συνέχεια η Σαλαμίνα ισορρόπησε το παιχνίδι. Οι ερυθρόλευκοι έχασαν με τη σειρά τους καλή ευκαιρία με τον Κίνγκσλει στο 18’ και μέχρι το τέλος του ημιχρόνου ήταν ελαφρώς καλύτεροι. Μέχρι το 45’ δεν υπήρχε κάτι αξιόλογο μπροστά από τις δυο εστίες, με εξαίρεση ένα σουτ του Ταραλίδη που εξουδετέρωσε ο Βεσελόφσκι.

Το δεύτερο ημίχρονο κινήθηκε στους ίδιους ρυθμούς, με τις δυο ομάδες να βρίσκουν ευκαιρίες, αλλά να μην μπορούν να σκοράρουν κάποιο γκολ. Η Νέα Σαλαμίνα είχε την κατοχή της μπάλας, έψαξε περισσότερο το γκολ, αλλά δεν ήταν εύστοχη.

Εκεί που όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι θα τέλειωνε 0-0, ο Χριστοφόρου μίλησε στο τέλος και έκανε το 1-0 για τη Σαλαμίνα, χαρίζοντας τρεις πολύτιμους βαθμούς στην ομάδα του.