ΤΕΛΙΚΟ: ΕΝΠ-Δόξα 0-0

Η ΕΝΠ υποδέχθηκε τη Δόξα για την 9η αγωνιστική του φετινού πρωταθλήματος.

Ο αγώνας έγινε στο άδειο (λόγω κορονοϊού) «Τάσος Μάρκου» και το SPORTIME σας μετέφερε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης που τελείωσε στο 0-0.

Οι αρχικές ενδεκάδες και οι αλλαγές που έκαναν οι δύο προπονητές:

ΕΝΠ: Πέτρου, Λουσέρο, Μπελόνε, Θεοδώρου (81' Φαν Άνχολτ), Ουντόζι (71' Ντένινγκ), Μπαρμπόσα, Μαϊσουράτζε, Κυριάκου, Μπάλαζιτς, Φελίπε, Μπαλοτέλι

Δόξα: Σισκόφσκι, Πάντιτς, Εγγλέζου, Μπόλιεβιτς (88' Ασαμόα), Μουκτάρης, Ολιβέιρα, Σαντίκ, Τραϊτσέφσκι, Φιρμίνο (72' Οικονομίδης), Μέσκα (63' Λουίς Κάρλος), Μιντίκκης

Το Live της ιστοσελίδας μας:

- Τέλος στο παιχνίδι με την ΕΝΠ και τη Δόξα να μην μπορούν να σκοράρουν. 0-0 το τελικό αποτέλεσμα και έτσι οι δύο ομάδες πήραν από ένα βαθμό

90' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

88' Έξω ο Μπόλιεβιτς, μέσα ο Ασαμόα για τη Δόξα

87' Σουτ από τον Εγγλέζου, η μπάλα κοντράρει και φεύγει σε πλάγιο

81' Έξω ο Θεοδώρου, μέσα ο Φαν Άνχολτ

80' Μεγάλη φάση για την ΕΝΠ με τον Μπελόνε να πλασάρει, η μπάλα έφυγε ψηλά έξω

79' Παραμένει το 0-0 στο παιχνίδι

76' Ο Εγγλέζου εκτελεί, διώχνει η άμυνα της ΕΝΠ

75' Σουτ από τον Ολιβέιρα, η μπάλα κοντράρει και φεύγει σε κόρνερ (5ο στο παιχνίδι για τους φιλοξενούμενους)

74' Κίτρινη στον Ντένινγκ

73' Παραμένει το 0-0 στο Παραλίμνι

72' Έξω ο Φιρμίνο, μέσα ο Οικονομίδης για τη Δόξα

71' Έξω ο Ουντόζι, μέσα ο Ντένινγκ για την ΕΝΠ

70' Καλή ευκαιρία για τη Δόξα όμως η κεφαλιά του Σαντίκ έφυγε μόλις έξω

68' Ο Ολιβέιρα το εκτέλεσε, έδιωξε ο Πέτρου με τις γροθιές

67' Κόρνερ για τη Δόξα

63' Πρώτη αλλαγή στο παιχνίδι και είναι για τη Δόξα. Έξω ο Μέσκα, μέσα ο Λουίς Κάρλος

59' Κίτρινη στον Τραϊτσέφσκι

58' Κίτρινη στον Ουντόζι, ήταν στο όριο και θα απουσιάζει είτε με Ερμή είτε με την Πάφο

Δείτε ακόμη: Θα πρέπει να μείνει εκτός σε ένα από τα δύο

56' Σουτ από τον Σαντίκ, η μπάλα έξω

52' Μεγάλη φάση για τη Δόξα! Ο Μπόλιεβιτς έκανε το σουτ, έδιωξε με δυσκολία ο Πέτρου και στην επαναφορά ο Μέσκα δεν μπόρεσε από κοντά να κερδίσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Παραμένει το 0-0

46' Έναρξη στο δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

- Τέλος στο πρώτο ημίχρονο χωρίς επιπλέον χρόνο. Το 0-0 σφραγίζει τις προσπάθειες των δύο ομάδων

40' Σουτ από τον Φελίπε, μαζεύει ο Σισκόφσκι

36' Παραμένει το 0-0 στο Παραλίμνι

30' Πολύ καλή σέντρα από τον Μέσκα, κεφαλιά του Φιρμίνο με τη μπάλα να περνά λίγο έξω

Δείτε ακόμη: Θα πρέπει να αποφασίσουν

28' Σουτ από τον Φιρμίνο, δεν ανησυχεί καθόλου ο Πέτρου

26' Κίτρινη στον Σαντίκ, ήταν στο όριο και θα χάσει ένα εκ των δύο επόμενων αγώνων (Ομόνοια ή Ερμή)

25' Η 1η καλή φάση των γηπεδούχων έρχεται, με την κεφαλιά του Ουντόζι να φεύγει έξω

16' Η εκτέλεση του Φελίπε σταμάτησε στο τείχος

15' Κερδίζει φάουλ σε καλό σημείο η Ένωση

10' Στο 0-0 ο αγώνας, η Δόξα κρατάει περισσότερο μπάλα

6' Σουτ του Ολιβέιρα, διώχνει ο Πέτρου από πλευράς Ένωσης

1' Έναρξη στον αγώνα