ΤΕΛΙΚΟ: Νέα Σαλαμίνα-Εθνικός Άχνας 1-1

Η Νέα Σαλαμίνα υποδέχθηκε τον Εθνικό Άχνας για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Το SPORTIME σας μετέφερε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης, της οποίας το τελικό σφύριγμα βρήκε τις δύο ομάδες στο ισόπαλο αποτέλεσμα του 1-1.

Οι αρχικές ενδεκάδες:

Νέα Σαλαμίνα: Βεσελόφσκι, Ανδρέου, Μπρένο, Βαρέλα (90+1' Μόντες), Ντανίλο, Οσέι, Μπαραβίκας (76' Σιαθάς), Χριστοφόρου, Σμοφς, Κονφέ, Σανκόχ (65' Βινίσιους)

Εθνικός: Μπογκαντίνοφ, Περατικός, Κ.Ηλία (84' Χαραλάμπους), Μιγκελίτο, Σάντος (46' Μ. Ηλία), Ντεϊβίσον, Πρόγιτς, Χουντόμπιακ (75' Παπαγεωργίου), Ζάκπα, Κοστόφσκι, Σάβιτς

Το Live μας:

- Τέλος στο παιχνίδι με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1 και να φεύγουν από το γήπεδο με ένα βαθμό. Το γκολ των γηπεδούχων ο Ντανίλο, διαμόρφωσε το τελικό σκορ ο Μάριος Ηλία

90+3' Ο Κονφέ έκανε το σουτ, ο Μπογκατίνοφ έδιωξε με δυσκολία

90+1' Έξω ο Βαρέλα, μέσα ο Μόντες για τη Νέα Σαλαμίνα

90' Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων

89' Στο 1-1 το παιχνίδι

88' Κίτρινη στον Βαρέλα που ήταν και στο όριο

84' Αλλαγή για τον Εθνικό. Έξω ο Κ. Ηλία, μέσα ο Χαραλάμπους

81' Διώχνει η άμυνα του Εθνικού, παραμένει το 1-1

80' Σουτ από τον Μπρένο, νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους

79' Κόρνερ για τη Νέα Σαλαμίνα. Από 4 κέρδισαν οι δύο ομάδες

76' Μέσα ο Σιαθάς, έξω ο Μπαραβίκας για τη Νέα Σαλαμίνα

75' Αλλαγή για τον Εθνικό. Έξω ο Χουντόμπιακ, μέσα ο Παπαγεωργίου

67' Μετά το γκολ του Εθνικού βλέπουμε ανοιχτό παιχνίδι και όλα τα αποτελέσματα είναι πιθανά

65΄Έξω ο Σανκόχ, μέσα ο Βινίσιους για τη Νέα Σαλαμίνα

- Νέα δεδομένα στο ''Αμμόχωστος'', ξανά στην ισοπαλία Νέα Σαλαμίνα και Εθνικός Άχνας

57' Γκολ για τον Εθνικό με τον Μάριο Ηλία να αγγίζει τη μπάλα μετά από μακρινή μπαλιά, να κερδίζει τον Βεσελόφσκι και να κάνει το 1-1

56' Ο Ηλία πήγε για την κεφαλιά, μάζεψε ο Βεσελόφσκι

54' Ο βοηθός σταμάτησε τον Οσέι που έφευγε μόνος απέναντι από τον Μπογκατίνοφ

50' Σουτ από τον Ζάκπα, η μπάλα σταματά στο σώμα του Χριστοφόρου

46΄Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο και αλλαγή για τον Εθνικό. Έξω ο Σάντος, μέσα ο Μάριος Ηλία

- Λήξη στο πρώτο μέρος με τη Νέα Σαλαμίνα να προηγείται με 1-0 του Εθνικού Άχνας

45' Ένα λεπτό θα είναι ο επιπλέον χρόνος

40' Από το γκολ και μετά έχει ανοίξει το ματς και ο ρυθμός βελτιώθηκε

37' Ο Μπογκατίνοφ μάζεψε σταθερά τη σέντρα του Μπρένο

37' Το πλασέ του Βαρέλα θα φύγει σε κόρνερ, παραμένει το 1-0 για τους γηπεδούχους

34' Σουτ από τον Ζάκπα, η μπάλα έξω

33' Προσπαθεί να αντιδράσει ο Εθνικός μετά το γκολ που δέχθηκε

- Ένα γκολ που πανηγύρισαν έξαλλα οι γηπεδούχοι

28' Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ντανίλο που δεν αστόχησε και έκανε το 1-0 από τα 11 βήματα

27' Πέναλτι κέρδισε η Νέα Σαλαμίνα μετά από ανατροπή που έκανε ο Σάντος πάνω στον Βαρέλα. Σωστή η απόφαση καθώς τον ανέτρεψε ο αμυντικός του Εθνικού

20' Παραμένει το 0-0 σε ένα ματς με αργό ρυθμό

19' Κίτρινη στον Χουντόμπιακ

15' Κρατάνε περισσότερο τη μπάλα οι γηπεδούχοι, χωρίς όμως να βλέπουμε φάσεις μπροστά στις δύο εστίες

10' Κίτρινη στον Κονφέ που ήταν και στο όριο

8' Κίτρινη στον Σανκόχ

6' 0-0 το παιχνίδι, αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά

1' Έναρξη στον αγώνα