Δικαιολογημένα τα παράπονα του Τραμετσάνι

Με τον ΑΠΟΕΛ να φορτσάρει μόνο στο πρώτο 45λεπτο, οι "γαλαζοκίτρινοι" αντέδρασαν μετά το στραβοπάτημα στην Πάφο, σήκωσαν κεφάλι και πανηγύρισαν την έκτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Ο Πάολο Τραμετσάνι που φάνηκε και σήμερα ότι σουλούπωσε σε μεγάλο βαθμό τον ΑΠΟΕΛ των πρώτων αγωνιστικών και αμυντικά και επιθετικά. Με τον Ιταλό τεχνικό στο τιμόνι ο ΑΠΟΕΛ δέχθηκε μόνο δύο γκολ αυτά με την Αλκή, ενώ στα υπόλοιπα τέσσερα παιχνίδια, είχε μηδέν παθητικό... όπως απόψε.

Ο Τραμετσάνι που δίκαια εξέφρασε και το παράπονο του για τη χαλαρότητα των παικτών του, αφού στο β' ημίχρονο έπεσαν οι διακόπτες, οι ποδοσφαιριστές του ΑΠΟΕΛ έδιναν πολύ εύκολα την μπάλα στον αντίπαλο, ενώ σε 2-3 πολύ καλές στιγμές για την Ένωση καθάρισε ο Ρομό. Η εικόνα του πρώτου 45λεπτου σε αντίθεση με του δεύτερου είχε τεράστια διαφορά, αφού έλειπε το πάθος και η όρεξη που είχαν στο ξεκίνημα και δικαιολογημένα ήρθαν τα παράπονα από τον τεχνικό των «γαλαζοκιτρίνων» στο τέλος του αγώνα. Ο Τραμετσάνι που με έμμεσο τρόπο έστειλε μήνυμα στους ποδοσφαιριστές του, ότι δεν θ’ ανεχτεί ξανά τέτοιου είδους αγωνιστική διάθεση, δίνοντας έμφαση στο να βελτιωθεί ο ΑΠΟΕΛ στα καλά του διαστήματα.

Η διακοπή του πρωταθλήματος θα είναι μία καλή ευκαιρία και για τον ίδιο να δουλέψει περισσότερο στον Αρχάγγελο τα θέλω του με τους ποδοσφαιριστές που θα έχει στη διάθεση του, παρουσιάστηκε απαιτητικός και αναμένουμε να δούμε το αποτέλεσμα στο παιχνίδι με την ΑΕΚ για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος.