Όταν ο αρχηγός μιλά… μιλά

Δεν είναι η πρώτη φορά που Ζοάο Βικτόρ μιλά την τελευταία στιγμή ή στις τελευταίες ευκαιρίες της ομάδας.

Στην πρώτη του χρονιά στην Ανόρθωση πέτυχε 3 τέρματα και το ένα ήρθε πάνω στην ΑΕΛ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με την Ανόρθωση να κερδίζει 1-0.

Στην περσινή χρονιά κέρδισε τη Δόξα μόνος του αλλά και την Νέα Σαλαμίνα με το ίδιο σκορ όπως και σ' αυτή την αγωνιστική με διαφορετικό όμως τρόπο. Πέρσι από το σημείο του πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Αυτό έκανε και φέτος με τον αρχηγό να λέει την τελευταία λέξη στο παιχνίδι. Ο Κοφί έκανε την σέντρα με τον Ζοάο Βικτόρ να τρυπώνει στην μικρή περιοχή και με κεφαλιά να νικάει τον Βεσελόφσκι και να χαρίζει τη νίκη στην ομάδα του.