Δραματικό φινάλε στο Παραλίμνι και από ένα βαθμό!

Δραματικό φινάλε στο «Τάσος Μάρκου», με την Καρμιώτισσα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και με κεφαλιά του Μαλεκκίδη να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα και τις δύο ομάδες να μοιράζονται από ένα βαθμό.

Η Ένωση κρατούσε το πολύ σπουδαίο τρίποντο μέχρι το 95’, όμως η Καρμιώτισσα δεν είχε πει την τελευταία της λέξη! Σκόρερ για την Ένωση οι Θεοδώρου - Μαρκόσκι και για την Καρμιώτισσα που φεύγει με παλλικαρίσιο βαθμό από το Παραλίμνι, οι Μπαργκάν - Μαλεκκίδης.

Στους 12 βαθμούς η Ένωση, στους 15 η Καρμιώτισσα.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

ΤΕΛΙΚΟ Ένωση-Καρμιώτισσα 2-2

90+5' ΓΚΟΛ και ισοφαρίζει η Καρμιώτισσα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, με κεφαλιά του Μαλεκκίδη!

84' ΓΚΟΛ για την Ένωση και 2-1 στο παιχνίδι με τον Μαρκόφσκι

74' Πλασέ του Θεοδώρου σε τετ α τετ με τον Τούμπα, αποκρούει ο τερματοφύλακας της Καρμιώτισσας

70' Κεφαλιά από τον Θεοδώρου μετά από σέντρα του Λουσέιρο, η μπάλα δεν του κάνει το χατίρι

56' Κεφαλιά Ουντόζι σε μία καλή στιγμή για την Ένωση, η μπάλα εκτός

53' Πρώτη καλή στιγμή στην επανάληψη με σουτ του Μπαργκάν, η μπάλα καταλήγει άουτ

Έναρξη β' ημιχρόνου

45+1' ΓΚΟΛ και 1-1 φέρνει το παιχνίδι στα ίσα η Ένωση με κεφαλιά του Θεοδώρου

45' Πολύ καλή ενέργεια της Καρμιώτισσας με τον Σάσι να συνδυάζεται με τον Μπαργκάν, ο δεύτερος έδωσε στο Ρομό με τον τελευταίο να επιχειρεί το σουτ, η μπάλα πέρασε εκτός

41' Εκτέλεση φάουλ για την Ένωση με τον Φελίπε, κεφαλιά από τον Μπαρμπόσα η μπάλα μόλις έξω

36' Άλλη μία τελική για την Καρμιώτισσα που συνεχίζει ν' απειλεί - Ο Μπαργκάν με δυνατό σουτ, στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της Ένωσης

33' Δοκάρι για την Καρμιώτισσα με τον Ρέινολντς, μετά από αντεπίθεση, με την ομάδα των Πολεμιδιών να ψάχνει ένα δεύτερο γκολ

Ψύχραιμο πλασέ από τον Μπαργκάν ο οποίος κέρδισε τον Γκατσέφσκι και άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση

28' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισα με τον Μπαργκάν!

25' Aναγκαστική αλλαγή για την Ένωση, εκτός ο Κοσμά μέσα ο Μαισουράτζε

10' Καλή ευκαιρία για την Καρμιώτισσα - Κεφαλιά του Σάσι, ο Γκατσέφσκι ενστικτωδώς απομακρύνει σε κόρνερ

6' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Φελίπε, η μπάλα στα σώματα των παικτών της Καρμιώτισσας

3′ O Σάσι από πλεονεκτική θέση δεν μπορεί να στείλει τηνμπάλα στα δίχτυα