Ερμής-Δόξα 1-1: Ήθελαν νίκη, αλλά...

Μοιρασιά στο τελευταίο παιχνίδι της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος με Ερμή και Δόξα να εξέρχονται ισόπαλοι 1-1. Δύο γκολ που ήρθαν στο δεύτερο ημίχρονο με τη Δόξα πρώτα ν' ανοίγει το σκορ στο 73' με τον Ζατλ, με τη χαρά της ομάδας της Κατωκοπιάς όμως να διαρκεί μόλις έξι λεπτά αφού στο 79' ο Ταραλίδης με σουτ στη κίνηση έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Σ' ένα παιχνίδι μέτριας ποιότητας, οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να πανηγυρίσουν το τρίποντο, με τη Δόξα να μένει για πέμπτο παιχνίδι χωρίς νίκη και τον Ερμή να προσθέτει την πρώτη του ισοπαλία στη μέχρι τώρα πορεία του πρωταθλήματος. Οι δύο ομάδες που στο πρώτο μέρος δεν πρόσφεραν θέαμα, αν εξαιρέσουμε δύο φάσεις του Ερμή με τον Κειτά, στο β' ανέβασαν για λίγο στροφές και έτσι ήρθαν και τα δύο γκολ. Στους 11 βαθμούς η Δόξα, στους 7 ο Ερμής.

ΤΕΛΙΚΟ ΕΡΜΗΣ-ΔΟΞΑ 1-1

81' Σουτ του Μαύρου αποκρούει ο Γκρεμσλ

Μόνος και ανενόχλητος μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μαρτίνιουκ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Γκρεμσλ για την ισοφάριση

79' ΓΚΟΛ για τον Ερμή και 1-1 με τον Γιάννη Ταραλίδη

76' Εκτός ο Πουτζιουρής μέσα ο Γκουλόν

Ο Περέιρα κατεβάζει όμορφα, ντριμπλάρει τον Κατσαιτή και με παράλληλη πάσα στον Ζατλ ο δεύτερος ανοίγει το σκορ

73' ΓΚΟΛ για τη Δόξα και 0-1 με τον Ζατλ

69' Κεφαλιά από τον Σαντίκ, μετά από εκτέλεση φάουλ του Περέιρα, η μπάλα μόλις έξω

59' Σουτ του Ζατλ, ο οποίος αν είχε καλύτερο τελείωμα θα απειλούσε ουσιαστικά τον Αραμπατζή

46' Ο Μουχτάρης στη θέση του Άδωνη

Αρχίζει το β' ημίχρονο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ 0-0

39' Γύρισμα του Κουακίτσα μαζεύει ο Γκρέμσλ

30' Δοκάρι για τον Ερμή με σουτ εκτός περιοχής από τον Κειτά

29' Σοβαρό λάθος από τον Αραμπατζή στην άμυνα του Ερμή που λίγο έλειψε να στοιχίσει για τους "φτεροπόδαρους"

17' Η πρώτη καλή ευκαιρία στο παιχνίδι για τον Ερμή, με το πλασέ του Κειτά να είναι άστοχο

10' Κίτρινη και στον Αδώνη για φάουλ στον Μαύρου λίγο έξω από την περιοχή

9' Κίτρινη κάρτα στον Σαντίκ για διαμαρτυρίες

1' Έναρξη του αγώνα στο στάδιο "Αμμόχωστος"

Οι εντεκάδες:

Ερμής: Αραμπατζής, Ψάλτης, Ταραλίδης, Κουακίτσα, Εμπαλό, Πουτζιουρής (76΄ Γκουλόν), Μαρτίνιουκ, Φυλακτού, Κεϊτά, Πηλέας (71΄ Κατσιατής), Μαύρου (82΄ Κιπιάνι)

Δόξα: Γκρεμσλ, Περέιρα, Άδωνη (46΄ Μουκτάρης), Μιτρέα, Νελσίνιο, Τίνκου, Μπόλιεβιτς, Χατζηβασίλης (76΄ Παπαφώτης), Ζατλ, Λουίς Κάρλος, Σαντίκ