Δόξα-ΕΝΠ 1-0: Βήμα παραμονής στην εξάδα

Σημαντική νίκη πέτυχε η Δόξα στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta.

H ομάδα του Κώστα Σακκά κέρδισε την ΕΝΠ με 1-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σαντίκ και έφτασε τους 29 βαθμούς και είναι σταθερά στην πρώτη εξάδα του πρωταθλήματος.

Από την άλλη η ΕΝΠ προσπάθησε βρήκε ευκαιρίες μάλσιτα είχε και δοκάρι ωστόσο δεν κατάφερε να πάρει ούτε τον βαθμό της ισοπαλίας στην προσπάθεια που κάνει για ανέβει ακόμη πιο ψηλά στην βαθμολογία. Παρέμεινε στους 21 βαθμούς και στην 11η θέση.

Ο αγώνας:

Τέλος του αγώνα.

90 + O Μπιλάλ χάνει μοναδική ευκαρία για να σκοράρει και να τελιώσει τον αγώνα

85' Κίτρινη στον Ολιβέιρα

84' ΔΟΚΑΡΙ για την ΕΝΠ με κεφαλιά του Μπάλαζιτς.

79' Μπόλιεβιτς εκτός Ασαμόα στην θέση του.

74' Κίτρινη στον Μπόλιεβιτς

69' Κεφαλιά του Μπαρπόσα διώχνει σε κορνερ ο Σισκόφσκι.

65' Κίττρινη στον Εγγλέζου της Δόξας

65' Ουντόζι μέσα Πανός έξω για ΕΝΠ.

64' Κλασική ευκαιρία για την ΕΝΠ με τον Μπαρπόσα να κάνει του σουτ από το σημείο του πεναλτι με την μπάλα να περνά έξω. Μεγάλη στιγμή για την ΕΝΠ.

63' Καλό εκτός Ολιβειρα στη θέση.

61' Σουτ του Καλό πέφτει ο Γκατσέφσκι και διώχνει την μπάλα.

59' Καλό σουτ του Θεοδώρου μαζεύει την μπάλα ο Σισκόφσκι.

48' Κίτρινη στον Τραϊτσέφσκι της Δόξας.

46' Άρχισε το β' μέρος. Χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

42' Κίτρινη και στον Πανός της ΕΝΠ.

36' 1-0 για την Δόξα με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σαντίκ.

35’ Πέναλτι για την Δόξα μετά την χρήση του VAR αφού ο Λουσέιρο πάτησε τον Καλό στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα

32' Κίτρινη στον Λουσέιρο της ΕΝΠ.

27' Κλασική ευκαιρία για τη Δόξα με τον Κίκας να βγαίνει απέναντι από τον Γκατσέφσκι να κάνει το πλασέ με την μπάλα να περνά έξω.

24' O Οικονομίδης έκανε το σουτ ο Γκατσέφσκι πέφτει και διώχνει την μπάλα σε κορνερ. Καλή στιγμή για τη Δόξα.

18' Κίτρινη και στον Ντένιγκ της ΕΝΠ.

15' Κίτρινη στον Ενγκό της ΕΝΠ.

11' O Ντένιγνκ έκανε την σέντρα η μπάλα κοντράρει και καταλήγει σε κορνερ.

4' Κεφαλιά του Κίκας μαζεύει την μπάλα ο Γκατσέφσκι. Πρώτη καλή στιγμή για την Δόξα.

1' Άρχισε ο αγώνας.

Δόξα: Σισκόφσκι, Μέσκα, Εγγλέζου, Χριστοφή, Μουκτάρης, Μπόλιεβιτς (79' Ασαμόα), Τραϊτσέφσκι, Οικονομίδης (85' Γκολομπάρτ), Καλό (63' Ολιβειρα), Κίκας (79' Μπιλάλ), Σαντίκ

ΕΝΠ: Γκατσέφσκι, Λουσέρο (75' Ιρέπ), Ντένινγκ, Θεοδώρου, Μπαρμπόσα, Πανός (Ουντόζι), Κυριάκου, Μπάλαζιτς, Φελίπε, Ενγκού, Μαρκόφσκι

Κίτρινες: Τραϊτσέφσκι, Εγγλέζου, Μπόλιεβιτς, Ολιβειρα / Ενγκό, Ντένιγκ, Λουσέιρο, Πανός