Η βολίδα Πανός έφερε το τρίποντο

Η ΕΝΠ υποδέχθηκε τον Ερμή στο πρώτο χρονικά παιχνίδι της 23ης αγωνιστικής και πήρε τη νίκη με 1-0. Το μοναδικό γκολ του αγώνα ο Πανός στο 21' με φοβερό σουτ.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά, εξαργύρωσαν την υπεροχή τους με το γκολ του Γάλλου μέσου στο 21ο λεπτό και διαχειρίστηκε άψογα το προβάδισμα της μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους.

Στα αρχικά στάδια της επανάληψης οι του Ερμή μπήκαν καλύτερα, πίεσαν, έφτιαξαν κάποιες καλές ευκαιρίες όμως το μηδέν για τους γηπεδούχους παρέμενε αμυντικά.

Μέχρι το φινάλε τίποτα δεν άλλαξε, από το 65’ και μετά ο ρυθμός έπεσε και το γκολ του Πανός ήταν αρκετό για να ανεβάσει τους βυσσινοί στους 24 βαθμούς. Ο Αραδιππιώτικος σύλλογος έμεινε στους 21.

Το SPORTIME σας μετέφερε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης και όλα όσα έγιναν στο ‘’Τάσος Μάρκου’’.

Οι ενδεκάδες:

ΕΝΠ: Γκατσέφσκι, Μπάρνι, Λουσέρο, Ντένινγκ (80' Μαρκόφσκι), Θεοδώρου (87' Μπελόνε), Μπαρμπόσα (75' Μουλαζίμης), Πανός, Κυριάκου, Μπάλαζιτς, Φελίπε, Νγκο

Ερμής: Καϊκέ, Δημητρίου, Γαβριήλ (82' Ντίας), Μέιρα (46' Κάταριτς), Ρουσιάς, Φόλπρεχτ, Κοβάσεβιτς (67' Γεωργίου), Βάλπορτ (67' Κύπρου), Χολτ, Κυριακίδης (75' Παπαθανασίου), Σιντιμπέ

Σκόρερ: Πανός (21')

Το Live:

- Τέλος στο παιχνίδι, μεγάλη νίκη για την Ένωση με 1-0.

90' Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

87' Έξω ο Θεοδώρου, μέσα ο Μπελόνε για την ΕΝΠ

86' Χωρίς ευκαιρίες το δεύτερο ημίχρονο από το 60' και μετά

82’ Έξω ο Γαβριήλ, μέσα ο Ντίας για τους φιλοξενούμενους

80' Έξω ο Ντένιγκ, στη θέση του ο Μαρκόφσκι για την ΕΝΠ

75' Αλλαγή για τον Ερμή. Έξω ο Κυριακίδης, μέσα ο Παπαθανασίου. Όλα για όλα από τον Μαρίνο Σατσιά

75' Έξω ο Μπαρμπόζα, μέσα ο Μουλαζίμης για την ΕΝΠ

69' Κίτρινη στον Κάταριτς, 2η στο πρωτάθλημα

67' Άλλες δύο αλλαγές για τους φιλοξενούμενους. Έξω οι Κοβάσεβιτς και Βάλπορτ, μέσα οι Γεωργίου και Κύπρου

Σε σκέψεις

61' Το 1-0 παραμένει

54' Ανέβηκε ο Ερμής, φτάνει με αξιώσεις στην περιοχή των γηπεδούχων αλλά γκολ δεν βρήκε ακόμη

48΄Σουτ από τον Ρουσιά, διώχνει ο Γκατσέφσκι

46' Έναρξη στο δέυτερο μέρος. Έξω ο Μέιρα, μέσα ο Κάταριτς για τον Ερμή

- Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, η Ένωση κερδίζει με 1-0 τον Ερμή μετά και το πανέμορφο γκολ του Πανός στο 21ο λεπτό

45' Δύο λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων

44' Επιθετικό φάουλ, κατοχή στην ΕΝΠ

44' Ο Μέιρα το πλασέ, ο Γκατσέφσκι σε κόρνερ

40' Το σουτ του Φελίπε έφυγε έξω

38' Παραμένει το 1-0, ελέγχει το ματς η ΕΝΠ

34' Σουτ από τον Φόλμπρεχτ, είναι άστοχος όμως ο παίκτης του Ερμή

27' Κίτρινη για τον Κυριάκου, ο οποίος ήταν στο όριο και θα χάσει ένα εκ των δύο επόμενων αγώνων της ΕΝΠ

23' Σουτ από τον Ντένινγκ, η μπάλα έξω

Αμάν γκολ!

21' Αμάν μια γκολάρα από τον Πανός! Ο Γάλλος μέσος των γηπεδούχων με ''φωτοβολίδα'' νίκησε τον Καϊκέ για το 1-0 της ΕΝΠ

19' Κίτρινη στον Φόλμπρεχτ, φάουλ σε καλό σημείο για την ΕΝΠ

14' Άλλη μια κίτρινη, αυτή τη φορά στον Μπάλαζιτς

11' Δύο κίτρινες μέχρι τώρα. Μία στον Νγκο (χάνει ένα εκ των δύο επόμενων ματς) και μία στον Κοβάσεβιτς

9' Ο Μέιρα το πλασέ, διώχνει ο Γκατσέφσκι

4' Καλό σουτ από τον Θεοδώρου, η μπάλα έξω

1' Έναρξη στην αναμέτρηση

18:58 Σε πολύ λίγο ξεκινά το παιχνίδι