Έκλεισε τη σεζόν με νίκη η Δόξα

Η Δόξα υποδέχθηκε την ΕΝΠ για την τελευταία αγωνιστική των φετινών μπαράζ στον Β' όμιλο και κέρδισε με 1-0. Το γκολ ο Μάριος Φασουλιώτης στο 58ο λεπτό.

Το SPORTIME σας μετέφερε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης, με τους δύο προπονητές να μοιράζουν χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς παίκτες.

Ακολουθούν οι αρχικές ενδεκάδες:

Δόξα: Παρασκευά, Τζίλσον, Σαντίκ, Οικονομίδης, Λουίς Κάρλος, Χριστοφή, Μιχαηλίδης, Φασουλιώτης Α., Φασουλιώτης, Μ., Άδωνη, Γκλίσικ

Ένωση: Πέτρου, Λουσέρο, Κυριάκου, Στυλιανίδης, Μπελόνε, Κοσμά, Μαυρουδής, Φλουρής, Κολοκούδιας, Μαρκόφσκι, Ντένινγκ

Το Live:

- Τέλος στο παιχνίδι, η Δόξα κέρδισε με 1-0 την ΕΝΠ

90' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

88' Άλλες τρεις αλλαγές για την ΕΝΠ με ισάριθμους Κύπριους παίκτες να αγωνίζονται και αυτοί για λίγο στην αναμέτρηση

87' Κίτρινη στον Κοσμά

85' Σουτ από τον Σαντίκ, ο Κουτσού διώχνει και κρατά το 1-0

83' Έξω ο Πέτρου, μέσα ο Κουτσού. Αλλαγή τερματοφύλακα στην ΕΝΠ για να πάρει χρόνο και ο 3ος κίπερ του ρόστερ

77' Έξω ο Φλουρής, μέσα ο Γαβριήλ για την ΕΝΠ

77' Καλό σουτ από τον Ντένινγκ, λίγο έξω η μπάλα

72' Κίτρινες σε Μπελόνε και Γκλίσιτς. Επίσης έχουμε αλλαγή για τη Δόξα. Μέσα ο Χρυσομίλης, έξω ο Τζίλσον

67' Κρατά μπάλα και το 1-0 το συγκρότημα του Άγγελου Ευθυμίου

62' Έξω ο Αλέξανδρος Φασουλιώτης, μέσα ο Μπόλιεβιτς για τη Δόξα

- Νέα δεδομένα στο Μακάρειο, 1-0 η Δόξα

58' Σουτ από τον Σαντίκ, η μπάλα στο δοκάρι. Στην επαναφορά ο Μάριος Φασουλιώτης σκοράρει, όμως έχει υποδειχθεί σε θέση οφσάιντ. Όμως μετά από έλεγχο του VAR, το γκολ μετρά και έτσι έχουμε το 1-0 δια ποδός του 16χρονο άσου των γηπεδούχων

52' Κεφαλιά του Σαντίκ, δύσκολα ο Πέτρου κρατά το μηδέν

46' Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

- Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, στο 0-0 Δόξα και ΕΝΠ

42' Ο Παρασκευά μαζεύει την μπάλα μετά από την εκτέλεση κόρνερ

42' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Λουσέρο, σε κόρνερ ο Παρασκευά

40' Ο Μάριος Φασουλιώτης έκανε το σουτ, μαζεύει ο Πέτρου

35' Στο 0-0 ο αγώνας στο Μακάρειο, οι δύο ομάδες προσπαθούν να βρουν το γκολ

30' Σουτ από τον Μαρκόφσκι, η μπάλα ψηλά έξω

28' Παραμένει το 0-0

24' Κίτρινη στον Τζίλσον

17' Σουτ από τον Κάρλος, μαζεύει ο Πέτρου αλλά στη φάση υπάρχει οφσάιντ σύμφωνα με τον πρώτο βοηθό

11' Οι παίκτες των δύο ομάδων προσπαθούν από τα πλάγια να βρουν χώρους αλλά χωρίς επιτυχία

7' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στο Μακάρειο

1' Έναρξη στο ματς, στη σέντρα η Δόξα