Το τρίτο ημίχρονο από το «Αμμόχωστος»

Ερμής και ΕΝΠ εξήλθαν ισόπαλες με 0-0 στο «Αμμόχωστος»., ένα αποτέλεσμα που άφησε ανικανοποίητες και τις δύο ομάδες.

Διαβάστε τις δηλώσεις των δύο προπονητών μετά την αναμέτρηση:

Στέφανο Κούζιν: «Ήταν πολύ σημαντικός αγώνας για μας. Το πρώτο ημίχρονο κάναμε πολλές λάθος πάσες λόγω και της πίεσης του αποτελέσματος. Παρόλα αυτά κάναμε 2-3 καλές ευκαιρίες και μιλήσαμε στο ημίχρονο να προσπαθήσουμε να παίξουμε κάθετα. Είμαι ευχαριστημένος και νιώθω περηφάνια για τους παίκτες μου. Πρέπει να δουλέψουμε στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα, την τελική πάσα. Είμαι ευχαριστημένος γιατί αμυντικά σταθήκαμε καλά για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι. Δεν δεχθήκαμε ευκαιρίες από την αντίπαλη ομάδα. Είμαι σίγουρος πως μπορούμε να παίξουμε καλύτερα. Θεωρώ πως θα βελτιωθούμε και είμαι σίγουρος πως θα είμαστε καλύτεροι».

Καρίτ Φαλκ: «Δεν μου άρεσε το παιχνίδι από την δική μας την πλευρά, δεν είχαμε τον έλεγχο, δεν είχαμε τον ρυθμό του παιχνιδιού, είχαμε μεγάλες αποστάσεις ιδιαίτερα στην άμυνα. Ο Ερμής ήταν πολύ καλός, αρκετά γρήγορος. Το θετικό που μπορώ να πώ είναι η θέληση που βγάλαμε στο δεύτερο ημίχρονο. Σίγουρα όταν καταφέρνουμε να μην χάσουμε, παρόλο που δεν παίξαμε καλα, είναι κάτι θετικό, ασχέτως με ποιον αντίπαλο αγωνίζεσαι. Το να δείχνεις θέληση να μην χάνεις το παιχνίδι είναι σημαντικό. Θεωρώ ότι πρέπει ως ένα σημείο να είμαστε χαρούμενοι. Πρέπει να δούμε τα επόμενα βήματα, πρέπει να καταφέρουμε να δημιουργούμε περισσότερες ευκαιρίες,ασχέτως αν αγωνιζόμαστε σε εκτός έδρας παιχνίδια. Αν δημιουργήσεις περισσότερες ευκαιρίες, θα σκοράρεις περισσότερα γκολ. Αυτή είναι η δουλειά που πρέπει να κάνουμε. Πρέπει να συνεχίσουμε να δουλεύουμε όλοι πολύ σκληρά, να ευχαριστήσουμε τους δικούς μας οπαδούς, παρόλο που δεν έχω δει αρκετούς οπαδούς στην Κύπρο και οι δικοί μας δεν είναι πάρα πολύ, όμως τους νιώθουμε, είναι εδώ και να τους ευχαριστήσουμε».