Στρέπελ: «Είναι λίγο παράξενο, δικαιούμασταν πέναλτι»

Ο προπονητής της Ανόρθωσης, Γιούργκεν Στρέπελ αναφέρθηκε στην καλή εικόνα της ομάδας του στο πρώτο ημίχρονο και τόνισε ότι είναι λίγο παράξενο ότι έδωσε συγχαρητήρια στους παίκτες του για αυτό το διάστημα παρά την ήττα με 4-0.

Οι πιο σημαντικές του δηλώσεις:

«Είναι λίγο παράξενο να το λέω αλλά στα αποδυτήρια έδωσε κομπλιμέντο στους παίκτες μου για το πρώτο ημίχρονο. Βρήκαμε ευκαιρίες, αλλά δεν καταφέραμε να σκοράρουμε. Και όταν δεν σκοράρεις, δεν μπορείς να κερδίσεις. Δικαιούμασταν και ένα πέναλτι μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο διαιτητή μας το αρνήθηκε και αυτό είναι το ποδόσφαιρο.

Και στο δεύτερο ημίχρονο χάσαμε την ευκαιρία με τον Μπέκα. Μετά το 2-0 έκανε το αγαπημένο του παιχνίδι. Δεν μπορώ να δηλώνω ικανοποιημένος, θέλω να κερδίζω. Μένει να δούμε πως θα διαμορφωθεί η βαθμολογία».