Όταν ο Εντρένα έκλεισε το σπίτι της Χάιντουκ Σπλιτ (vid)

Η Ομόνοια ανακοίνωσε την περασμένη Τρίτη τον Ισπανό Χουανάν Εντρένα, ο οποίος την περσινή περίοδο αγωνιζόταν στην Κροατία με τη φανέλα της Ρούντες. Ο Ισπανός μεσοεπιθετικός προέρχεται από γεμάτη χρονιά. Κατέγραψε 23 συμμετοχές και πέτυχε τρία τέρματα.

Το καλύτερο του παιχνίδι στην Κροατία το έκανε απέναντι στην Χάιντουκ Σπλιτ για τη 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Ο 22χρονος εξτρέμ σημείωσε δυο τέρματα στο τεράστιο και μοναδικό διπλό της ομάδας του με 3-2. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0, όμως, ο Εντρένα στο 61ο λεπτό μείωσε και άνοιξε το δρόμο για την επιβλητική νίκη. Στο 69’ ο πρώην επιθετικός του ΑΠΟΕΛ Μάριο Μπούντιμιρ ισοφάρισε σε 2-2 και στο 89’ ο ποδοσφαιριστής της Ομόνοιας διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

Ο Εντρένα σημείωσε ακόμα ένα γκολ με τη φανέλα της Ρούντες, στην εντός έδρας νίκη με την Ίστρα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 1-0 και οι νικητές γύρισαν το παιχνίδι στην επανάληψη, με τον Ισπανό ποδοσφαιριστή της Ομόνοιας να ισοφαρίζει στο 70’ σε 1-1.