Η «Αθάνατη» είναι εδώ

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Αλκή στην πρεμιέρα του όμιλου του υποβιβασμού. Η ομάδα του Κώστα Σακκά κέρδισε την Πάφο εκτός έδρας με 3-0 και έκανε βαθμολογικό άλμα για την σωτηρία της.

Η Αλκή πήρε κεφάλι στο σκορ στο 28ο λεπτό με αυτογκόλ του Ζίβουλιτς. Πριν το ημίχρονο η Αθάνατη διπλασίασε τα τέρματα της με τον Φλόρες στο 42ο λεπτό. Το 3-0 πέτυχε από το σημείο του πέναλτι ο Σταύρου.

Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσε τον αγώνα η Πάφος λόγω αποβολής του Μόλ με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Με τη νίκη της αυτή η Αλκή ανέβηκε στους 20 βαθμούς και στην 9η θέση ένα βαθμό λιγότερο από την Πάφο η οποία βρίσκεται στην 8η με 21.

Η εξέλιξη του αγώνα:

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

88' Κόκκινη στον Μόλ. Ανέτρεψε εκτός περιοχής τον Μπελαμεϊρί

80' Σουτ του Ανγκούλο επέμβαση του Πάρντο.

65' 0-3 για την Αλκή με την εκτέλεσση του Σταύρου.

64' Πέναλτι για την Αλκή σε ανατροπή του Σπόλιαριτς στην περιοχή.

53' Ο Ζαχαρίου το σουτ πάνω στην γραμμή διώχνουν οι ποδοσφαιριστές της Αλκής.

46' Αλλαγές για την Πάφο εντός οι Ζαχαρίου και Παναγιώτου εκτός οι Ζίβουλις και Ιμπραχίμ

Άρχισε το β' μέρος.

Τέλος πρώτου μέρους.

42' 0-2 για την Αλκή με κεφαλιά του Φλόρες.

33' Κεφαλιά του Φλόρες πάνω από την εστία του Μόλ.

Τυχερός ο Ιβάν Κάρλος αφού έκανε το πλασέ ο Μόλ έδιωξε η μπάλα κτύπησε στον Ζίβουλιτς και κατέληξε στα δίκτυα του Μόλ.

28' 0-1 για την Αλκή με αυτογκόλ του Ζίβουλιτς.

25' Σουτ του Ρακελς η μπάλα πολύ ψηλά πάνω από την εστία.

20' Η Πάφος έχει την κατοχή καλή αμυντικά η Αλκή.

8' Σουτ του Ζάντερ η μπάλα λίγο έξω.

1' Άρχισε ο αγώνας.

Πάφος: Μόλ, Μπανγκάρτ (62' Πολίτζι), Καρώ, Σιρόκ, Ζάντερ, Ζίβουλιτς (46' Ζαχαρίου), Φόμπεργκ, Λουλίνια, Ιμπραχίμ (46' Παναγιώτου), Ράκελς, Ανγκούλο.

Αλκή: Πάρντο, Ιβάν Κάρλος (80' Μπανταρά), Χριστοφή, Τραΐτσέφσκι, Κυπριανού, Ακόστα (88' Χαραλάμπους), Στάροκιν, Φλόρες, Σπόλιαριτς (90' Γουίκς), Μπελαμεϊρί, Σταύρου

Κίτρινες: Ζίβουλιτς, Καρώ/Τραΐτσέφσκι